LEXUS: LIMITOWANA WERSJA SPECJALNA MODELU LBX INSPIROWANA TENISEM

Limitowana wersja specjalna Lexusa LBX Match Point zwraca uwagę stylistycznymi detalami, wyrazistymi kolorami oraz unikalnymi akcentami, które nawiązują do tenisa.

Lexus z tą dyscypliną sportu związany jest od lat przy okazji najważniejszych wydarzeń i rozgrywek tenisowych. Od 2023 roku marka jest partnerem najbardziej prestiżowego męskiego cyklu ATP Tour.


Zobacz relacje:

NISSAN: JEDYNY W SWOIM RODZAJU VAN TOWNSTAR KARAOK-E
 

ROZMAITOŚCI


 

Lexus LBX Match Point został stworzony z okazji turnieju Trofeo Conde de Godo 2024 rozgrywanego na kortach w Barcelonie. Auto powstanie w tylko 25 egzemplarzach i będzie dostępne na rynku hiszpańskim. LBX Match Point został tam wyceniony na 45 700 euro.

Nawiązania do tenisa w limitowanej wersji miejskiego crossovera są wyraziste i stylowe. Nadwozie auta pomalowano ciemnoszarym lakierem metalicznym i przyozdobiono detalami w kolorze charakterystycznym dla tenisowej piłki. Auto ma listwę nad atrapą chłodnicy oraz dolny fragment tylnego zderzaka w tym odcieniu żółtego, a także antenę dachową oraz specjalny wzór na lusterkach bocznych. Dodatkowo słupki C zostały przyozdobione grafiką z liniami kortu tenisowego. 18-calowe felgi aluminiowe w kolorze czarnego matu zyskały żółty detal z nazwą modelu. Na tylnej klapie przy nazwie modelu dodano oznaczenie wersji specjalnej.

We wnętrzu uwagę zwracają przeszycia foteli, deski rozdzielczej i kierownicy w kolorze piłki tenisowej. Tapicerka wnętrza jest czarno-brązowa, a auto ma welurowe chodniki z oznaczeniem wersji specjalnej. Przycisk start/stop został zastąpiony przyciskiem PLAY wpisanym w piłkę tenisową.

Lexus LBX Match Point nie jest dostępny na polskim rynku.