LEXUS: RX NAJPOPULARNIEJSZYM MODELEM MARKI NA ŚWIECIE

Co czwarty Lexus, który wyjechał z salonów marki na całym świecie, to model RX.

Do końca marca nabywców znalazło ponad 3,5 mln RX-ów wszystkich generacji. To najpopularniejsze auto Lexusa od debiutu marki.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Lexus RX już w momencie rynkowej premiery w 1998 roku stał się sprzedażowym hitem. To samochód, który stworzył segment luksusowych SUV-ów i odważnie wprowadzał do niego najnowocześniejsze rozwiązania. W 2005 roku wraz z debiutem drugiej generacji auta Lexus rozpoczął elektryfikację klasy premium – model RX 400h był pierwszym hybrydowym SUV-em. Obecnie oferowana jest czwarta generacja tego auta, która w Polsce występuje zarówno w wersji benzynowej, jak i hybrydowej.

Bogate wyposażenie seryjne, najwyższa jakość wykonania, wyjątkowe właściwości jezdne, a także szeroka gama napędów sprawiły, że od debiutu do końca marca 2022 roku nabywców znalazły dokładnie 3 525 722 RX-y wszystkich generacji, co czyni ten model najpopularniejszym autem w historii marki. Co czwarty Lexus, który wyjechał z salonów, to właśnie RX. Globalnymi hitami są także limuzyna ES (blisko 2,9 mln sprzedanych egzemplarzy), model IS (1,2 mln aut) oraz NX (1,1 mln aut), którego druga generacja niedawno zadebiutowała na polskich drogach. Lexus od 1989 roku sprzedał już ponad 12,3 mln aut.

Lexus RX napędza sprzedaż SUV-ów i hybryd

Za sprawą RX-a bardzo mocną pozycję w gamie Lexusa mają SUV-y i crossovery. Blisko połowa dotychczasowej sprzedaży marki (5,9 mln) to samochody z takimi nadwoziami.

RX to także najpopularniejsze hybrydowe auto Lexusa. Sprawdzona od 17 lat i stale rozwijana technologia hybrydowa, niezawodność i niskie koszty eksploatacji przemawiają do klientów na całym świecie. Do tej pory sprzedano 557 394 RX-y wyposażone w zelektryfikowany napęd. W Europie za sprawą mocnej pozycji hybrydowych odmian modeli RX, UX oraz NX, ponad połowa SUV-ów, które opuściły salony Lexusa, miała napęd hybrydowy.

Lexus RX Final Edition – rodzinny SUV w atrakcyjnej cenie dostępny od ręki

Na polskim rynku rodzinny Lexus RX od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Obecnie oferowany jest Lexus RX Final Edition, który stanowi połączenie ponadczasowej stylistyki, bogatego wyposażenia, niezawodności oraz pojemnego wnętrza. Samochody są dostępne od ręki w atrakcyjnej cenie, konkurencyjnej nawet względem mniejszych SUV-ów marek premium.

Lexus RX Final Edition występuje w 12 wariantach kolorystycznych i pięciu wersjach wyposażeniowych, a standardem jest rozbudowany pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System, Apple CarPlay i Android Auto, 20-calowe felgi aluminiowe, elektrycznie regulowane, podgrzewane i wentylowane fotele przednie z pamięcią ustawienia, elektrycznie otwierana klapa bagażnika, światła w technologii LED, aktywny tempomat działający w pełnym zakresie prędkości oraz kamera cofania.

Lexus RX Final Edition dostępny jest z dwoma napędami. RX 300 wyposażony jest w dwulitrową, benzynową jednostkę z turbodoładowaniem o mocy 238 KM, która jest połączona z 6-biegową skrzynią automatyczną. Hybrydowy RX 450h ma przekładnię E-CVT, a za napęd odpowiada 3,5-litrowe V6 wraz z dwoma silnikami elektrycznymi. Łączna moc układu wynosi 313 KM. W obu wersjach napędowych bagażnik ma taką samą pojemność (453 l), a auto w wersji hybrydowej może pociągnąć przyczepę o masie do dwóch ton.

Lexus oferuje model RX od 237 400 zł za wresję RX 300 z silnikiem benzynowym. Cennik hybrydowego RX-a 450h rozpoczyna się od 299 600 zł. Model ten oferowany jest także w atrakcyjnym leasingu KINTO ONE.