LOTOS – SUBARU POLAND RT MA NOWĄ SIEDZIBĘ

Mimo braku aktywności sportowej, przerwa pomiędzy rajdowymi sezonami jest dla zespołów okresem wytężonej pracy. Do wykonania jest wiele zadań, związanych z kwestiami logistycznymi, technicznymi czy finansowymi. Zmagania w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2012 rozpoczną się już w połowie lutego, więc nie ma zbyt dużo czasu na przygotowania.

Nie jest to jednak problemem dla Lotos – Subaru Poland Rally Team, który dodatkowo poczynił poważną zmianę w stosunku do ubiegłych lat.

Zespół, którego barwy reprezentują Wojtek Chuchała i Kamil Heller, przeniósł się do nowej siedziby. W przestronnej, doskonale wyposażonej i absolutnie samowystarczalnej rajdowni między kolejnymi imprezami będą przygotowywane oba samochody Subaru Impreza STi.

Pod czujnym okiem mechaników, dbających o ich kondycję techniczną i odpowiednie ustawienie, treningówka i rajdówka będą oczekiwać na zbliżające się zawody oraz na walkę o punkty i sekundy.

Tegoroczny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski rozpocznie 8. Rajd Lotos Baltic Cup, który zostanie rozegrany w dniach 17-19 lutego. Konfiguracja trasy pierwszej rundy RSMP 2012 będzie podobna jak w ubiegłym roku, a inauguracją zmagań ponownie będzie próba, wytyczona na terenie hali ERGO Arena. Dodatkowo zimowa aura pozwala wierzyć, iż kręte i techniczne odcinki specjalne pokryje równie gruba warstwa śniegu, co podczas poprzedniej edycji imprezy.