W LUTYM OTWARCIE MUZEUM MOTORYZACJI W POZNANIU

19 lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zostanie otwarte Muzeum Motoryzacji.To duża atrakcja dla pasjonatów klasycznych pojazdów.

Ale także ciekawe miejsce na spędzenie wolnego czasu z całą rodziną.


Zobacz relacje:

HISTORIA/OLDTIMERS

PONAD STO PIĘKNYCH POJAZDÓW W MUZEUM NA TERENIE MTP


 

Na zwiedzających czeka ponad 100 zabytkowych pojazdów z różnych stron świata, które prezentowane są w specjalnie zaaranżowanych strefach. To wspólna inicjatywa Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie, Automobilklubu Wielkopolski oraz gospodarza terenu – Grupy MTP.

Utworzenie nowego miejsca na mapie atrakcji w Poznaniu z historycznymi pojazdami było właśnie możliwe dzięki zaangażowaniu członków AW oraz Muzeum w Szreniawie, z których pochodzą zgromadzone w egzemplarze. Wyjątkowe pojazdy potrzebują szczególnego miejsca, dlatego z pomocą wyszła Grupa MTP, która jako gospodarz terenu udostępniła historyczny Pawilon 2, zwany wcześniej Halą Przemysłu Ciężkiego.

Egzemplarze z różnych epok

Wystawa została podzielona na kilka stref tematycznych: zaczynając od początku masowej motoryzacji z linią produkcyjną Henry’ego Forda poprzez amerykańskie klasyki, wśród których wyjątkowym eksponatem jest 113-letni REO Gentelman’s Roadster aż po inne, wyjątkowe pojazdy z całego świata.

W części muzeum dedykowanej naszym zachodnim sąsiadom zobaczymy podział motoryzacji na RFN i NRD, rozdzielonej murem berlińskim. Perełkami w tej części są: Mercedes W108/ 280SE z 1971 roku, BMW E9 z 1973 roku czy DKW F-5 z 1936 roku oraz ciekawa kolekcja Trabantów. Nie zabraknie oczywiście kultowych samochodów z czasów PRL-u, takich jak: Warszawy, Fiaty 125p, 126p, Tarpany czy Żuki.

W otoczeniu trzepaka, campingu i innych przedmiotów z lat 60, 70 i 80-tych tworzą wyjątkowy klimat wystawy. Ostatnimi samochodami, które zostały sprowadzone do muzeum są Citroen B11 (BN11)/ Sedan z 1952 roku, Citroen 2CV/Sedan z 1987 roku, a także Standard Flying 12 z dolnozaworowym silnikiem z 1939 roku. Pojazdy stanęły w strefie francuskiej, w której będzie można znaleźć również inne interesujące klasyki.

Oprócz zabytkowych samochodów osobowych znajdziemy także stare rowery, wojskowe pojazdy opancerzone oraz motocykle wykorzystywane podczas II Wojny Światowej. W muzeum każdy znajdzie coś dla siebie, dlatego zapraszamy wszystkich, którzy chcą spędzić mile czas w otoczeniu pięknych zabytkowych pojazdów.

Otwarcie muzeum jest możliwe dzięki zmianom, które zostały wprowadzone w rozporządzeniu rady ministrów dotyczącym działalności ośrodków kultury oraz muzeów. Zniesienie obostrzeń pozwoliło na utworzenie nowego miejsca na mapie atrakcji w Poznaniu z zabytkowymi pojazdami.

Muzeum Motoryzacji w pawilonie nr 2 będzie czynne, aż do odwołania w każdy piątek w godzinach 10:00- 18:00 oraz weekend w godzinach 10:00- 17:00. Bilety do muzeum będą dostępne do kupienia tylko online na stronie www.tobilet.pl Wejście do muzeum będzie znajdować się od ul. Głogowskiej przy pawilonie 2 naprzeciwko Dworca Zachodniego.

W trosce o bezpieczeństwo zwiedzających na terenie muzeum obowiązywać będzie nakaz zakrywania ust oraz nosa a także dodatkowo pojawią się pojemniki z płynem do dezynfekcji.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie: www.muzeumklasykow.pl .