MAKOLAB: AUDIOTEKA W URZĄDZENIACH PARROT

A_MakoLab

MakoLab – spółka specjalizująca się w tworzeniu i wdrażaniu kompleksowych rozwiązań internetowych dla biznesu – zaprojektowała aplikację na samochodowe komputery pokładowe Parrot, umożliwiającą ściąganie i odsłuchiwanie audiobooków.

Obecnie jest ona dostępna dla mieszkańców Polski, Francji, Hiszpanii i Czech, a już wkrótce: Niemiec, Szwecji i Wielkiej Brytanii.


Zobacz relacje z poprzednich wypraw w dziale:
GPS / AUDIO


Audioteka.pl oferuje szeroki wybór audiobooków, które można pobrać bezpośrednio na dysk komputera z możliwością przegrania na mobilny . Dzięki nowej aplikacji, przygotowanej przez specjalistów MakoLab, grupa odbiorców serwisu została poszerzona o osoby podróżujące samochodami. Aplikacja jest dedykowana urządzeniom francuskiej firmy Parrot, obsługiwanych przez platformę opartą na systemie Android, integrującą takie elementy jak pokładowy interaktywny tablet, radio, urządzenie GPS czy smartfon. Jest ona dostępna bezpłatnie.

– Dzięki opracowaniu aplikacji przez MakoLab serwis Audioteka.pl zadebiutował na urządzeniach coraz częściej instalowanych przez producentów samochodów. Nowe rozwiązanie umożliwia szybki i prosty dostęp do plików obecnym klientom serwisu, a także dotarcie do nowych odbiorców, czyli użytkowników produktów Parrot, którzy wcześniej nie mieli styczności z portalem – powiedział Wojciech Zieliński, Prezes Zarządu MakoLab SA.

Nowe rozwiązanie umożliwia użytkownikom zakup audiobooków i ściągnięcie ich bezpośrednio na urządzenie Parrot. Klienci mogą też kupić i wgrać pliki w domu, a następnie przenieść je na karcie SD lub pamięci USB na urządzenie umieszczone w samochodzie, aby móc z nich korzystać w trakcie jazdy. Audiobooki, które najpierw należy ściągnąć na dysk urządzenia, można zapisywać i odtwarzać nie tylko w całości, ale też wybranych fragmentach. Pełne utwory są dodatkowo dostępne do odsłuchu w trybie off-line.

Co więcej, aplikacja pozwala przeglądać listę tytułów dostępnych w serwisie Audiobook.pl i ściągać wybrane rozdziały za darmo.