MAPAMAP 7.4: SYSTEM INFORMACJI O KORKACH

Firma Imagis, producent nawigacji MapaMap w prezencie gwiazdkowym wprowadza system informacji o korkach, nowe funkcje oraz aktualne mapy Polski z czwartego kwartału 2012 roku. 7.4 – taki numer nosi najnowsza wersja produktu.

Dane o natężeniu ruchu na polskich drogach udostępniane są użytkownikom dzięki połączeniu danych statystycznych z bieżącymi informacjami o sytuacji na drogach. Posiadacze tradycyjnych urządzeń GPS z systemem Windows (tzw PND), które nie mają połączenia z Internetem, zobaczą na swojej mapie dane o natężeniu ruchu w formie graficznej, pod postacią kolorów dróg.

Kolor pomarańczowy (natężenie średnie), kolor czerwony (natężenie duże), kolor czarny (natężenie bardzo duże). Dla telefonów i tabletów z systemem Android, które będą miały dostęp do Internetu, oprócz danych statystycznych MapaMap 7.4 będzie dostarczała informacje on-line o miejscowych utrudnieniach w ruchu spowodowanych wypadkami, remontami dróg lub innymi zdarzeniami losowymi.

MapaMap 7.4 wprowadza także dodatkowe funkcje. Pierwszą z nich jest możliwość blokowania przez użytkownika dróg czasowo zamkniętych oraz zdejmowania blokad dróg, które wprowadził producent. Funkcjonalność ta będzie przydatna w przypadku przedwczesnego lub opóźnionego oddawania do użytku dróg czasowo remontowanych. Drugą nową funkcją jest ostrzeganie przed wypadkami oraz innymi utrudnieniami ruchu na drogach.

W przypadku takiego zdarzenia na zaplanowanej trasie, użytkownik zostanie o nim odpowiednio wcześniej poinformowany specjalnym sygnałem dźwiękowym oraz informacją graficzną na panelu nawigacyjnym. Dodatkowo po zaplanowaniu trasy można zawczasu sprawdzić jakie utrudnienia czekają na nas na drodze, korzystając z funkcji „Lista zdarzeń drogowych” i zdecydować czy nie wybrać jednak innej trasy podróży.

MapaMap 7.4 została także zaopatrzona w najnowszy pakiet map cyfrowych Polski oznaczonym symbolem PL_2012Q4. Nowe mapy wprowadzają ponad 1260 km dróg, 203 nowe plany miast i miejscowości, 474 punktów kontroli systemu Via Toll, prawie 1000 nowych obiektów POI oraz nowo otwarte inwestycje drogowe a tym:

– Autostrada A4 na odcinku Rzeszów Centrum – Rzeszów Wschód;
– Autostrada A1 na odcinku Stryków – Kowal;
– Odcinek drogi ekspresowej S8 Radziejowice – Piotrków Trybunalski;
– Odcinek drogi ekspresowej S7 Nidzica – Olsztynek;
– Odcinek drogi ekspresowej S8 Wrocław-Oleśnica;
– Odcinek drogi ekspresowej S8 Oleśnica-Syców;
– Odcinek drogi ekspresowej S11 Rokietnica – Złotkowo (Zachodnia obwodnica Poznania);
– Odcinek drogi ekspresowej S14 (obwodnica Pabianic);
– Odcinek drogi ekspresowej S51 (obwodnica Olsztynka);
– Obwodnice: Jarosławia, Jeleniej Góry, Jędrzejowa, Mławy, Przemyśla, Rzeszowa, Skórcza, Trzebiatowa i Żyrardowa.

MapaMap 7.4 będzie sukcesywnie udostępniana na poszczególne platformy sprzętowe oraz różne typy urządzeń GPS. Aktualizacji do najnowszej wersji MapaMap 7.4 można dokonać poprzez zakup jednorazowego upadu mapy lub rozszerzenia mapy w sklepie internetowym na stronie MapaMap.pl.