MAPAMAP: NOWA WERSJA 8.0 – NIE TYLKO FUNKCJA NAWIGACJI

MapaMap_2

„Ty informujesz innych, oni informują ciebie ” – pod takim hasłem producent nawigacji MapaMap wprowadza społecznościowe funkcje, które ochronią użytkowników przed mandatami oraz innymi nieprzewidzianymi zdarzeniami drogowymi.

IMAGIS S.A., polski producent systemów nawigacji GPS oferowanych na rynku pod marką MapaMap, zaprezentował społecznościowe oblicze nawigacji samochodowej. MapaMap 8.0 – bo tak nazywa się najnowszy produkt, łączy w sobie najlepsze cechy profesjonalnej nawigacji oraz społecznościowe funkcje wymiany informacji pomiędzy użytkownikami.


Zobacz także:
GPS / AUDIO


Dzięki nowemu rozwiązaniu użytkownicy dostaną do ręki narzędzie, które umożliwi im wzajemne ostrzeganie się przed kontrolą drogową, fotoradarami, wypadkami czy wybraniem trasy na której aktualnie są prowadzone roboty drogowe. Nowa funkcjonalność umożliwia rozesłanie takich informacji do pozostałych użytkowników w trybie ON-LINE, czyli natychmiast. Społecznościowe ostrzeganie może działać stale, nawet w sytuacji gdy użytkownik w danym momencie nie będzie używał opcji „nawiguj do określonego celu”. MapaMap 8.0 dostępna jest na smartfony i tablety z systemem Android oraz iOS, a jedynym warunkiem działania funkcji społecznościowych jest dostęp aplikacji do Internetu.

Priorytetem bezpieczeństwo i unikanie mandatów

Projektując społecznościowe rozwiązanie wzajemnego ostrzegania się użytkowników producent MapyMap postawił na bezpieczeństwo i unikanie mandatów. To dlatego między innymi poza ostrzeganiem przed kontrolami drogowymi użytkownicy mogą zgłaszać nowo powstałe fotoradary – czyli miejsca gdzie najłatwiej o mandat, ale także otrzymywać informacje o niebezpieczeństwach na drodze takich jak wypadki lub kolizje drogowe. Każde takie zgłoszenie w czasie rzeczywistym rozsyłane jest do tysięcy użytkowników MapyMap, dzięki czemu zostają oni w porę ostrzeżeni. Poinformowani kierowcy mają czas na dostosowanie prędkości do czekającej ich sytuacji na drodze, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa oraz pozwala na oszczędność dla użytkowników, którym udało się uniknąć mandatów.

Interakcja społecznościowa

Każdy kto otrzyma ostrzeżenie drogowe od innego użytkownika może je potwierdzić, jeżeli faktycznie miało miejsce, lub odwołać jeżeli zdarzenia nie zaobserwował. Dzięki temu użytkownicy aktualizują wzajemnie przesyłane informacje, a dzięki interakcji między sobą budują społeczność której zależy na bezpieczeństwie drogowym.

Poza weryfikacją zdarzeń przez samych użytkowników producent nawigacji MapaMap w ramach swojej struktury powołał oddzielną komórkę odpowiedzialną za weryfikację i zgłaszanie zdarzeń drogowych do systemu. Dzięki temu rozsyłane informacje będą bardziej aktualne i wiarygodne.

Bezpłatnie

Warto podkreślić, że opisywane społecznościowe funkcjonalności dopełniają tylko profesjonalne rozwiązanie nawigacyjne jakie zapewnia MapaMap 8.0, która nawiguje zakręt po zakręcie z komunikatami głosowym, asystentem pasa ruchu, systemem informacji o korkach. Atrakcyjność najnowszej nawigacji zapewnia także możliwość zainstalowania jej bezpłatnie na swoim smartfonie lub tablecie na 7 dniowy okres próbny. Testowej wersji należy szukać w internetowych sklepach z aplikacjami na urządzenia mobilne takich jak Google Play czy AppStore, produkt dostępny jest także z serwisu internetowego MapaMap.pl.