MAXUS: PIERWSZY W EUROPIE ELEKTRYCZNY PICK-UP JUŻ JESIENIĄ

Maxus poinformował, że elektryczny pick-up Maxus eT90 będzie dostępny jesienią tego roku

Rynek pick-upów jest obecnie zdominowany przez silniki tradycyjne a żaden z producentów nie oferuje w Europie tego typu pojazdu z napędem elektrycznym. Maxus to zmieni. Ogłosił właśnie, że model eT90 dostępny będzie od jesieni w salonach.


Zobacz także:

CITROEN: ŚWIATOWA PREMIERA NOWEGO C4 X ORAZ e-C4 X

PREMIERY


 

Maxus eT90 to duży, w pełni elektryczny pick-up z pięcioma miejscami, dynamiczną stylistyką i bogatym wyposażeniem. Akumulator ma pojemność 88,5 kW netto i zapewnia zasięg 330km (WLTP w cyklu mieszanym). Ponieważ eT90 jest homologowany jako samochód ciężarowy N1, jest testowany zgodnie ze standardem WLTP przy dużych obciążeniach. Dla porównania, samochody osobowe są testowane bez ładunku i pasażerów. Maxus deklaruje, że nowy model osiągać będzie deklarowane zasięgi, podobnie jak pozostałe modele marki.

Pod maską znajdziemy silnik elektryczny o mocy 204 KM (150 kW), który generuje moment obrotowy 310 Nm. Ponadto jest standardowo wyposażony w system utrzymujący pożądaną temperaturę akumulatora.

Długość wynosi 5,37 metra, 1,9 metra szerokości i 1,80 metra wysokości. Rozstaw osi wynosi 3,15 metra. Ładowność Maxus eT90 to 1000 kg. Może być również wyposażony w hak holowniczy. Przestrzeń ładunkowa zaprojektowana została tak aby można było przewozić duże ilości bagażu. Dobre zamocowanie ładunku ułatwią haki na burtach po obu stronach pojazdu.

Maxus eT90 zwraca uwagę agresywnym i muskularnym designem. Przód zdobi duży chromowany grill oraz poziome reflektory ledowe. Również na tylnej klapie przestrzeni ładunkowej znajdziemy reflektory układające się w kształcie litery U.

Nowoczesne wnętrze zaprojektowane dla najwyższego komfortu w podróży

Wnętrze Maxusa eT90 jest przestronne, oferuje nowoczesne i przemyślane rozwiązania. Kokpit kierowcy wyposażony jest w 10,3-calowy ekran dotykowy, 6-kierunkową regulację foteli zarówno dla kierowcy, jak i pasażera przedniego rzędu foteli, Apple CarPlay, skórzaną tapicerkę i dwukierunkowo regulowaną skórzaną kierownicę. Maxus przykłada również dużą wagę do bezpieczeństwa. Model eT90 dysponuje między innymi elektroniczną kontrolą stabilizacji toru jazdy, kamerą cofania, czujnikami parkowania i układem kontroli prędkości zjazdu.

Maxus eT90 w salonach jeszcze w tym roku

Kierownik sprzedaży w RSA, importera Maxus, Bernhard Jahnsen, powiedział, że pierwsze samochody będą w Europie już w listopadzie. Z niecierpliwością czekamy na wprowadzenie na rynek pierwszego w Europie elektrycznego pick-upa, w segmencie zarezerwowanym wcześniej wyłącznie dla samochodów z napędem konwencjonalnym. Obserwujemy niezwykle duże zainteresowanie wokół naszego pick-upa i w związku z tym zarezerwowaliśmy dużą liczbę samochodów. Pierwsze pojazdy zostaną dostarczone do salonów jeszcze w tym roku, a już niebawem rozpoczynamy przyjmowanie zamówień

Jahnsen dodaje, że w późniejszym terminie możliwe są kolejne warianty modelu. Początkowo będziemy sprzedawać eT90 w wersji 5-osobowej, ale przyjrzymy się możliwościom adaptacji do wariantów 2-osobowych, aby móc urozmaicić ofertę dla klientów firmowych. Mamy duże oczekiwania w stosunku do eT90. Wkraczamy w zupełnie nowy segment, w którym pick-up sprawdza się równie dobrze jako samochód rodzinny, rekreacyjny lub firmowy