MAZDA 2: MODEL Z ROKU 2020 MOŻNA KUPIĆ NA POCZĄTKU JESIENI

Mazda2-1

Na początku października w salonach producenta będzie można składać zamówienia na odmłodzoną Mazdę 2 z rocznika modelowego 2020.

Samochód będzie wyróżniać się dojrzalszym wyglądem nadwozia i wyższym poziomem wyposażenia.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


 

Dostawa pierwszych egzemplarzy z produkcji styczniowej przewidywana jest na przełom lutego i marca 2020 r.

Mazda2_3

Nowa odsłona miejskiej Mazdy 2 charakteryzuje się bardziej wyrazistą stylistką nadwozia. Harmonijna linia maski, zmieniony projekt przedniego zderzaka i seryjne reflektory przednie LED ze spryskiwaczami sprawiają, że nowe auto wyraźnie nawiązuje do stylistyki modeli 3 i CX-30. Zwarta sylwetka nadwozia jest teraz bardziej dynamiczna i elegancka, wyróżnia się subtelnymi przetłoczeniami i oryginalną grą światła i cieni na powierzchni karoserii.

Zmiany wprowadzone zostały także we wnętrzu, gdzie uwagę zwraca wysoka jakość materiałów zarówno w projekcie samego kokpitu, jak i foteli. Te zmiany decydują nie tylko o wyglądzie samochodu, ale także dostarczają przyjemniejszych wrażeń podkreślając poczucie jedności kierowcy z samochodem w duchu Jinba- Ittai.

Wyjątkowy charakter Mazdy 2 z roku modelowego 2020 podkreśla także najbogatsza wersja wyposażenia SkyDREAM dostępna wcześniej wyłącznie w modelach Mazda 6 i CX-5 oraz kolor nadwozia Polymetal Gray dotychczas zarezerwowany dla modeli najnowszej generacji, czyli nowej 3 i CX-30.

Mazda2_4

Jest ona wzbogacona o aktywny tempomat, matrycowe reflektory LED, system kamer 360 st. czy system wspomagający hamowanie i zmniejszający ryzyko kolizji przy jeździe do tyłu (SCBS-R). Wnętrze wersji SkyDREAM wyróżnia się tapicerką skórzaną w kolorze szaroniebieskim łączoną z elementami materiałowymi.

Jednocześnie z gamy wyposażenia znika dotychczasowa podstawowa wersja SkyGO, a jej miejsce zajmuje bogato wyposażona odmiana SkyMOTION. W standardzie oferuje ona manualną klimatyzację, przednie reflektory LED ze spryskiwaczami, radioodtwarzacz z Bluetooth i sterowaniem ze skórzanej kierownicy, elektrycznie regulowane lusterka boczne czy elektrycznie sterowane szyby z przodu i z tyłu.

W odpowiedzi na oczekiwania nowy model oferuje praktyczne i jednocześnie estetyczne kombinacje wykończenia wnętrza, skupiając szczególną uwagę na fotelach. Do wyboru będą dwukolorowe wersje tapicerek materiałowych: brązowoczarna, niebieskoczarna lub niebieskoczarna i skórzane: szaroniebieska oraz biała Pure White.

Mazda2_5

W ślad za zmianami z zakresu designu, wyposażenia i komfortu idą także nowości w dziedzinie napędu. Silnik 1.5 Skyactiv-G o mocy 90 KM z sześciobiegową skrzynią manualną jest dodatkowo wyposażony w system Mazda M Hybrid znany już z modeli 3 i CX-30

Dodatkowy silnik elektryczny w tym rozwiązaniu pełni funkcję generatora odzyskującego energię podczas hamowania, która następnie magazynowana jest w akumulatorze litowo- jonowym i używana do zasilania systemów pokładowych podczas postoju na światłach z wyłączonym silnikiem oraz do wspomagania jednostki spalinowej podczas przyśpieszania z niskich prędkości.

Dzięki temu, w porównaniu do dotychczasowej wersji z silnikiem 1.5 90 KM 5MT, radykalnie spadła emisja CO2 ze 111 g/km do 94 g/km (NEDC). Szczegółowe dane homologacyjne będą dostępne pod koniec października, a już od początku października dealerzy Mazdy w Polsce rozpoczną przyjmowanie zamówień z terminem realizacji od przełomu lutego i marca 2020 r.

HyperFocal: 0

– Rok 2020 będzie rokiem wielu wyzwań dla europejskiej branży motoryzacyjnej. 1 stycznia 2020 w życie wchodzą zaostrzone przepisy dotyczące emisji CO2, które istotnie wpłyną zarówno na konieczność wprowadzenia zmian technologicznych, jak i na zmianę pozycjonowania cenowego samochodów przez wszystkich producentów na rynku. Nowe, wyższe ceny Mazdy 2 z rocznika 2020 odzwierciedlają dodatkowe nakłady na technologię w tym modelu, jak choćby układ Mazda M Hybrid, który pozwala znacząco obniżyć emisję CO2, jednak mimo to nasz najmniejszy model po zmianach nadal będzie obciążany karami, bo norma unijna 95 g CO2/km jest wartością uśrednioną i zmienia się w zależności od masy samochodu. W przypadku Mazdy 2 to zaledwie 86 g CO2/km, więc mimo znaczącej inwestycji w technologie nie unikniemy kary – wyjaśnia Łukasz Paździor, Dyrektor Zarządzający Mazda Motor Poland.

Cennik Mazdy 2 z rocznika 2020 uwzględnia dwie odmiany silnika 1.5 Skyactiv-G i dwie skrzynie biegów oraz cztery poziomy wyposażenia.

Ceny

cennik-mazda2