MAZDA: LECH WAŁĘSA ODWIEDZIŁ SIEDZIBĘ W JAPONII

Maz 1

Życie Lecha Wałęsy, pierwszego prezydenta Polski wybranego w demokratycznych wyborach w epoce postkomunistycznej, stanowi bez wątpienia przykład przełamywania konwencji.

Podczas wizyty w siedzibie Mazdy w Hiroszimie, laureat Pokojowej Nagrody Nobla spotkał się z przedstawicielami firmy, która podobnie jak on łamie wszelkie stereotypy.
Japoński producent samochodów docenia osoby z różnych środowisk zawodowych, które kwestionują zastany porządek, aby uczynić świat lepszym.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Taka postawa odzwierciedla filozofię Mazdy i z tego względu marka ściśle współpracowała z Akademią Obywatelską, działającą w ramach Instytutu Lecha Wałęsy, aby zainaugurować konkurs o coroczną nagrodę „Mazda Make Things Better” podczas 13. Światowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, odbywającego się w Warszawie w październiku 2013 r.

Pierwszą nagrodę tej serii wręczono fińskiemu studentowi, Anttiemu Junkkariemu, podczas niedawnego salonu samochodowego w Genewie. Jego projekt został wybrany spośród ponad 120 zgłoszeń ponieważ, zdaniem komisji, w najlepszy sposób wykorzystuje on współczesne narzędzia promocji w obronie słusznej sprawy: zapobieganiu aktom przemocy z użyciem broni palnej w Afryce.

– Niesamowity życiorys Lecha Wałęsy motywuje nas wszystkich do działania. Przełamując konwencje, ulepszył świat. To wielki zaszczyt gościć go w Hiroszimie. Cieszymy się, że w następstwie nawiązania owocnej współpracy w zeszłym roku w Warszawie, możemy kontynuować nasz dialog w Mieście Pokoju – powiedział Jeff Guyton, prezes i dyrektor generalny Mazda Motor Europe, który towarzyszy Wałęsie w podróży do Japonii.

W trakcie pobytu w Hiroszimie Lech Wałęsa spotkał się z lokalnymi politykami, odwiedził Park Pokoju i dzielił się swoimi doświadczeniami z zarządem i młodymi menedżerami Mazdy. Byłemu prezydentowi w podróży towarzyszy, między innymi, Piotr Gulczyński, prezes Instytutu Lecha Wałęsy.