MAZDA: NADCHODZI CX-80 – NOWY FLAGOWY MODEL MARKI

W czwartek 18 kwietnia 2024 r. o godz. 12:00 czasu środkowoeuropejskiego Mazda zaprezentuje całkowicie nową, wyposażoną w trzy rzędy siedzeń, Mazdę CX-80.

Ten drugi, po CX-60 model zbudowany w oparciu o platformę Mazda Large Architecture jest najbardziej przestronnym samochodem Mazdy na rynkach europejskich i stanie się nowym okrętem flagowym marki w regionie.


Zobacz relacje:

OPEL: OPUBLIKOWANO PIERWSZE ZDJĘCIA NOWEJ FRONTERY
 

PREMIERY


 

Przestronna, wygodna, praktyczna i świetna w prowadzeniu, całkowicie nowa Mazda CX-80 łączy progresywny design zakorzeniony w japońskiej estetyce z doskonale dopracowaną technologią i funkcjami wyposażenia, w tym charakterystycznymi osiągami jezdnymi zapewnianymi przez każdy model z gamy Mazdy.

Przy prawie pięciu metrach długości i rozstawie osi wynoszącym ponad trzy metry, całkowicie nowa Mazda CX-80 jest dłuższa, wyższa i ma znacznie większy rozstaw osi, niż popularna Mazda CX-60. W połączeniu z dwoma składanymi fotelami w trzecim rzędzie, CX-80 będzie dostępna z trzema konfiguracjami drugiego rzędu, w tym z dwoma oddzielnymi fotelami kapitańskimi połączonymi z konsolą środkową.

Przedsprzedaż nowej Mazdy CX-80 rozpocznie się w maju, a samochód trafi do salonów w Europie jesienią 2024 r.