MAZDA: NOWA STRONA POŚWIĘCONA MODELOWI MX-5

Foto: Hildebrandt/Lorenz

Mazda uruchomiła specjalną stronę internetową poświęconą 25. rocznicy wprowadzenia do sprzedaży legendarnego sportowego modelu MX-5.

Z myślą o wielbicielach i posiadaczach MX-5 na całym świecie, na stronie zamieszczono krótki opis historii i przyszłości tego najpopularniejszego roadstera wszech czasów, w tym wypowiedzi inżynierów odpowiedzialnych za jego stworzenie.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Nad pierwotnym projektem auta pracowano w latach 80. XX wieku, a po raz pierwszy świat mógł zobaczyć MX-5 w lutym 1989 r. na targach motoryzacyjnych w Chicago. Inżynierowie Mazdy, zainspirowani stylowymi roadsterami z lat 60. i 70. XX wieku, konsekwentnie realizowali założenie, które przyniosło sukces temu modelowi: gwarancja przyjemności z dynamicznej jazdy lekkim samochodem ze składanym dachem.

Foto: Hildebrandt/Lorenz

Oprócz tego, że model MX-5 ponownie ożywił ten zapomniany segment samochodów, wyposażono go również w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, co zapewniło modelowi wysoką jakość i niezawodność samochodu sportowego, za przystępną cenę. Podczas projektowania poszczególnych generacji modelu MX-5 – obecnie produkowana jest trzecia – każdorazowo przestrzegano coraz surowszych norm bezpieczeństwa i emisji, a jednocześnie realizowano koncepcję „Jinba Ittai” („jedności konia i jeźdźca”), która obecnie stała się synonimem marki Mazda.

Po upływie 25 lat model MX-5 wciąż odnosi sukcesy, a do tej pory zdobył ponad 200 nagród na całym świecie, w tym w latach 2005 i 2006 został wybrany samochodem roku w Japonii. W grudniu liczba wyprodukowanych egzemplarzy tego zdobywcy rekordu Guinnessa (jako najlepiej sprzedającego się dwumiejscowego samochodu sportowego) przekroczyła 920 000 sztuk.

Regularnie aktualizowaną stronę internetową poświęconą 25-leciu modelu MX-5 można znaleźć pod adresem www.mazda.com.