MAZDA: SZCZEGÓLNY 2020 ROK – NOWE CENY I DEBIUT MX30

Mazda_20-1

Rok 2020 będzie dla Mazdy okresem szczególnym. Firma przygotowuje się nie tylko do świętowania setnej rocznicy powstania, ale przede wszystkim do produkcji i realizacji zamówień na pierwszy elektryczny model w gamie – Mazdę MX-30.

Końcówkę 2019 r. zdominowały natomiast przygotowania, by zmierzyć się z wyzwaniem, któremu sprostać musi cała branża motoryzacyjna.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Z początkiem stycznia wchodzą w życie nowe, zaostrzone normy emisji CO₂, które istotnie wpłyną zarówno na konieczność wprowadzania zmian technologicznych, jak i na zmianę pozycjonowania cenowego modeli dostępnych na rynku.

Mazda_20-2

W ramach przygotowań do zmieniających się regulacji i zwiększonej troski o środowisko naturalne, modelom nowej generacji – Maździe 3 i CX-30 w przyszłym roku towarzyszyć będą odmienione, najlepiej sprzedające się modele w gamie tj. Mazda CX-5, Mazda 6 oraz roadster MX-5.

Od przyszłego roku Mazda CX-5 z silnikiem 2.0 Skyactiv-G i manualną skrzynią biegów wyposażona będzie w układ dezaktywacji cylindrów, który wpłynie na obniżenie spalania i emisji CO₂ (redukcja o ok. 12 g/km). Ekran systemu Mazda Connect o przekątnej zwiększonej do 8 cali wyświetlać będzie również status działania układu dezaktywacji cylindrów.

Mazda CX-5 otrzyma też nowe materiały tłumiące dźwięki z zewnątrz, dzięki czemu poprawi się komfort akustyczny we wnętrzu. Ponadto wnętrze każdej wersji wyposażenia oświetlać będą diody LED. W związku z wprowadzanymi zmianami modelowymi, wersja z silnikiem Skyactiv-G 2.0 165 KM i manualną skrzynią biegów z bogatym wyposażeniem SkyMotion będzie kosztować od 113 900 zł.

Mazda_20-3

Produkcja tej wersji rozpocznie się w marcu 2020 r., pierwsze samochody pojawią się u dealerów w maju przyszłego roku.

Od 1 stycznia 2020 r. zmienione zostają także ceny Mazdy 6, która nadal dostępna będzie zarówno z silnikami benzynowymi Skyactiv-G o mocy 165 KM i 194 KM, jak i z silnikiem Diesla – Skyactiv-D o mocy 184 KM z opcjonalnym napędem na cztery koła iActiv AWD w nadwoziu kombi.

Model wyróżnia bogaty pakiet wyposażenia standardowego zawierający system nawigacji, kolorowy wyświetlacz Head-up na przedniej szybie, przednie reflektory diodowe (LED), adaptacyjny tempomat, zestaw głośnomówiący Bluetooth, czujniki zmierzchu i deszczu czy system monitorowania martwego pola z systemem monitorującym ruch poprzeczny przy cofaniu (BSM & RCTA).

Cennik Mazdy 6, zarówno w nadwoziu sedan, jak i sport kombi od 1 stycznia 2020 r. otwiera wersja SkyMotion z silnikiem Skyactiv-G o mocy 165 KM z manualną skrzynią biegów w cenie od 123 900 zł.

Mazda_20-4

Zmiany modelowe w przyszłym roku wprowadzone zostaną także w roadsterze. MX-5 dostępna będzie z silnikiem Skyactiv-G o mocy 184 KM w dwóch wersjach wyposażenia: SkyFreedom oraz jubileuszowej edycji specjalnej „100”, przygotowanej z okazji stulecia marki.

Jubileuszową wersję wyróżniać będzie tapicerka skórzana Nappa w kolorze burgundowym, 17 calowe obręcze z kutego aluminium BBS, obudowy lusterek bocznych w kolorze Piano Black oraz – w wersji RF – dach typu TwinTone (centralna część dachu w kolorze czarnym). Dodatkowo, od przyszłego roku MX-5 dostępna będzie w nowym kolorze nadwozia — Polymetal Gray, dotychczas znanym wyłącznie z modeli nowej generacji – Mazdy 3 i CX-30.

Mazda MX-5 SkyFreedom od 1 stycznia 2020 r. wyceniona będzie od 139 900 zł, a wersja jubileuszowa „100” będzie kosztować od 149 900 zł.