MAZDA: ZWIĘKSZENIE PRODUKCJI SILNIKÓW SKYACTIV

mazda - silnik 123

Wysoki popyt na modele nowej generacji skłonił Mazda Motor Corporation do zwiększenia o jedną czwartą mocy produkcyjnych linii silników SKYACTIV w fabryce w Hiroszimie.

Dzięki zwiększeniu produkcji z 800 tysięcy do 1 mln silników, które ma nastąpić do końca 2014 r., zakład uzyska większą elastyczność. W ramach tego planu Mazda zainstaluje w fabryce nową, niezwykle wszechstronną linię obróbki silników.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Dodatkowo, istniejąca linia montażu silników MZR zostanie zrestrukturyzowana, aby obsłużyć również produkcję silników SKYACTIV. Oferta Mazdy obejmuje czterocylindrowe silniki benzynowe SKYACTIV-G oraz czyste silniki Diesla SKYACTIV-D.

Zwiększenie produkcji jest jednym z kluczowych elementów strategii Mazdy, której celem jest osiągnięcie do 2016 r. globalnej sprzedaży na poziomie 1,7 mln pojazdów. Oczekuje się, że 80 proc. sprzedanych samochodów wyposażonych będzie w technologie SKYACTIV.

Poza zakładem w Hiroszimie, od czerwca 2013 r. silniki SKYACTIV są produkowane także w fabryce Changan Ford Mazda Engine Co. w Chinach. Ponadto, produkcja tych jednostek zostanie uruchomiona w pierwszym kwartale 2014 r. w fabryce Mazda Motor Manufacturing de Mexico S.A. de C.V. w Meksyku.