MAZDA6 ZDOBYŁA NAGRODĘ RED DOT DESIGN

Mazda6_08_72

Nowa Mazda6 została uhonorowana tegoroczną nagrodą „Red Dot”, która jest wyrazem międzynarodowego uznania dla jej stylizacji. Jest to kolejny sukces tego modelu oraz motywu projektowego „KODO: Dusza Ruchu”.

37-osobowe jury, złożone z niezależnych ekspertów wzornictwa, oceniało zgłoszenia do konkursu według dziewięciu kryteriów i wyróżniło inspirowany KODO model za innowacyjny design.

KODO jest nagradzanym motywem, który marka zastosowała w nowej generacji pojazdów. Jego inspiracją było uwolnienie energii, charakteryzujące zwierzęta lub sportowców zrywających się do biegu.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Nowa Mazda6, która bazuje na koncepcji Takeri i jest drugim modelem o stylizacji KODO, została wyposażona w wiele przełomowych technologii SKYACTIV, zapewniających kierowcy poczucie jedności z samochodem – Jinba Ittai. Dzięki wdrożeniu długoterminowej wizji rozwoju „Odpowiedzialnego Zoom-Zoom”, najnowszy model Mazdy wyróżnia się niskim zużyciem paliwa, dobrymi osiągami oraz bezpieczeństwem.

– Naszym celem przy tworzeniu nowego modelu Mazda6 było osiągnięcie doskonałej równowagi i proporcji pojazdu, które przykuwają wzrok, rozbudzają zmysły i sprawiają, że natychmiast ma się ochotę usiąść za kierownicą – mówi Peter Birtwhistle, główny projektant w Europejskim Ośrodku Badawczo- Rozwojowym Mazdy.