MCLAREN: 620R JEST WZMOCNIONY – OTRZYMAŁ PAKIET R PACK

Można już zamawiać McLarena 620R wraz z pakietem R Pack, stworzonym przez dział personalizacji McLaren Special Operations (MSO).

Opcjonalny zestaw, dostępny w Europie, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie, wprowadza zmiany wyglądu i funkcjonowania samochodu.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

R Pack obejmuje błyszczące wykończenie dachowego wlotu powietrza z włókna węglowego Gloss Finish Visual Carbon Fibre Roof Scoop, tytanową końcówkę wydechu Titanium SuperSports Exhaust z błyszczącymi wykończeniami Gloss Nano Black, wykończenie przedniego zderzaka Gloss Finish Visual Carbon Fibre Front Fender Louvres oraz pakiet elementów wyposażenia wnętrza z włókna węglowego Carbon Fibre Interior Pack.

Rzucające się w oczy wykończenie dachowego wlotu powietrza błyszczącym karbonem zostało zainspirowane modelem F1 Longtail. Jest to element, który sprawia, że wrażenia z jazdy są żywsze, wspierane przez dźwięk zasysanego powietrza. Roof Scoop może zostać wyposażony w kamerę, która w połączeniu z systemem McLaren Track Telemetry (MTT) udokumentuje epickie sesje na torze najbardziej zaangażowanych właścicieli.

Tytanowe końcówki wylotu powietrza MSO Defined Titanium SuperSports Exhaust dodają nawet 5 decybeli w porównaniu do innych opcji wydechu w Sport Series i tworzą wyraźniejszy i bardziej charakterystyczny ton wydechu.

Przedni zderzak wykończony MSO Defined Gloss Finish Visual Carbon Fibre Front Fender Louvres wizualnie wzmacnia przednią część 620R, podczas gdy elementy we wnętrzu z sekcji Carbon Fibre Interior Pack podkreślają przeznaczenie inspirowanego jazdą po torze wnętrza samochodu.

Atrakcyjność pakietu MSO R Pack rośnie, gdy poznamy jego cenę – w Polsce wynosi ona 35 970 euro – a zatem znacznie mniej, niż koszt poszczególnych opcji kupowanych oddzielnie.

McLaren 620R jest pierwszym z samochodów w swojej klasie, który posiada torowe DNA w samochodzie drogowym. Limitowane coupé rozwija specyfikację wyścigową McLarena 570 GT4, aby móc w samochodzie przeznaczonym na ulice zapewnić doświadczenie rodem z motorsportu zapewniając niezauważalne przejście z wyścigu na jazdę po drogach, wolną od jakichkolwiek ograniczeń nakładanych przez regulaminy wyścigów.

Moc jest dostarczana przez podwójnie doładowany silnik V8 M838TE o pojemności 3.8 l wykorzystany także w McLarenie 570S GT4, ale skonfigurowany tak, aby jego moc wynosiła 620 KM i wytwarzała 620 Nm momentu obrotowego, co czyni auto dotychczas najpotężniejszym modelem w Sport Series, z przyspieszeniem 0-100 km/h w 2,9 sek. oraz od 0-200 km/h w 8,1 sek.

McLaren 620R dzieli z 570S GT4 również aerodynamikę, osprzęt oraz elementy podwozia, dzięki czemu ten notujący najlepszy czas na okrążeniu model ze Sport Series może oferować osiągi samochodu wyścigowego. Aerodynamiczna karoseria tworzy docisk 185 kg przy prędkości 250 km/h. Coupé jest wyposażone w ceramiczne hamulce, koła mocowane na centralne śruby oraz ręcznie regulowane amortyzatory o 32 ustawieniach.

W standardzie zainstalowano opony Pirelli P Zero Trofeo R. Na zamówienie dostępne są także slicki Pirelli przeznaczone wyłącznie na tor. Powstanie jedynie 225 egzemplarzy McLarena 620R na cały świat. Po więcej informacji można się kontaktować z zespołem salonu McLaren Warszawa.