MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA 2021: RUSZYŁA STRONA

Automobilklub Krakowski przypomina, że 11 kwietnia 2021 odbędzie się PLATINUM 5. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Impreza jest kontynuacją wielickich zawodów, poświęconych pamięci dwóch znakomitych kierowców i sportowców: Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.


Zobacz także:

RAJDY

MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA


 

Pierwszy Memoriał w Wieliczce został zorganizowany w roku 2007. Wyłomem w tej tradycji były ubiegłoroczne zawody, odwołane ze względu na pandemię koronawirusa.

– Otwarta została lista zgłoszeń do Memoriału. Również zaczęła funkcjonować oficjalna strona memoriału www.superos.pl. Regulamin zawodów zamieszczamy zarówno na tej stronie, jak i na naszej klubowej stronie www.automobilklub.krakow.pl – informuje Małgorzata Dybczyk, sekretarz zarządu Automobilklubu Krakowskiego.

– Trasa rajdu będzie się składać z dwóch pętli przejeżdżanych trzykrotnie. Jeden z odcinków specjalnych na Polach Papieskich w Brzegach koło Wieliczki mierzy 5,09 km i ma taki sam przebieg, jak w naszym październikowym rallysprincie. Drugi – 2,92 km – wytyczyliśmy na terenie Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej. Suma kilometrów OS-owych wynosi 24,03 km. Baza, tak jak w październiku, ma się mieścić na terenie Campus Misericordiae w Brzegach, a obok bazy będzie ulokowany park serwisowy. Impreza ze względów sanitarno- epidemiologicznych odbędzie się bez udziału widowni, ale dla kibiców przewidujemy transmisję online z jej przebiegu – dodaje Paweł Owczyński, prezes Automobilklubu Krakowskiego.

Organizatorzy wyrażają nadzieję, że przy zachowaniu wszelkich pandemicznych obostrzeń uda się sprawnie przeprowadzić tę imprezę przy życzliwym wsparciu ze strony tytularnego sponsora – właściciela marki Platinum Orlen Oil oraz we współpracy z władzami Wieliczki, Niepołomic i powiatu wielickiego.

GCh
Fot. Mariusz Süss