MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA: KAJTO Z JEDYNKĄ

memorial_lrk

W sobotę i niedzielę (16-17 marca) rozegrany zostanie w Wieliczce 7. Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Na starcie zobaczymy wielu kierowców znanych z tras rajdowych i wyścigowych.

Wśród widzów przybyłych na zawody będzie bezpłatnie kolportowany specjalny informator – magazyn SuperOES nr 19, w którym znajdowav się będą wszystkie niezbędne informacje o imprezie.


Zobacz także:
MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA
RAJDY


Andrzej Borowiczka, dyrektor zawodów: Numer 1 otrzymali trzykrotni Mistrzowie Polski, Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran. Pojadą potężnym Mitsubishi Lancerem Ultraleggera, zbudowanym przez stajnię Race Rent Tomasza Mikołajczyka z przeznaczeniem do wyścigów górskich. „Kajto” po raz pierwszy pojawi się na naszej imprezie i z pewnością stanowi ozdobę listy startowej. Kolejne numery przyznaliśmy triumfatorom poprzednich edycji Memoriału: dwójkę – Rafałowi Grzesińskiemu (2012), trójkę – Michałowi i Grzegorzowi Bębenkom (2009), te załogi pojadą Lancerami. Mariusz Stec, zwycięzca sprzed dwóch lat, na Skodę Fabię WRC naklei nr 6. Nr 4 będzie mieć Andrzej Szepieniec (Lancer), nr 5 – Wojciech Chuchała (Subaru Impreza). Po dłuższej nieobecności reaktywuje się Sebastian Frycz (Lancer, nr 21). W najwyższej klasie 3 są zgłoszone 22 załogi, w klasie 2 (do 2 litrów) – 3 załogi (w tym czołówka grupy R, Jan Chmielewski i Szymon Kornicki w Citroenach DS3-R3T), w najniższej klasie 1: tylko 2 załogi.

To wszystko dotyczy niedzielnego wyścigu głównego; w sobotnim prologu zabraknie niestety Kajetanowicza i Bębenków, a numerację w tej części Memoriału otworzą Mariusz Stec i Michał Przystupa w Fabii WRC. Paweł Owczyński, prezes Automobilklubu Krakowskiego dodaje, że zarówno w sobotnim prologu, jak i w niedzielnym wyścigu głównym załogi będą startować w kolejności odwrotnej do numerów startowych.

Publiczność, która wybierze się na sobotnie i niedzielne konkurencje 7. Memoriału (16-17 marca), będzie mogła podziwiać nie tylko przejazdy czołowych załóg. Dodatkowych emocji dostarczą pokazowe jazdy Bartosza Ostałowskiego, uczestniczącego m.in. w zawodach driftingowych. Ten dzielny kierowca po utracie obu rąk perfekcyjnie opanował prowadzenie z górą trzystukonnego Nissana za pomocą stopy! Z kolei zwycięzca charytatywnej aukcji na rzecz chorej Antosi pokona trasę niedzielnego Superoesu w Citroenie DS3-R3 jako pilot Jana Chmielewskiego.

Andrzej Borowiczka: Zaplanowaliśmy wiele atrakcji dla widzów, a w przygotowaniu imprezy serdecznie wspierały nas władze i instytucje z Wieliczki i powiatu wielickiego!

Dariusz Kowalski: Pokazowy przejazd zaliczą także zwycięzcy 3. Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza dla Amatorów. Na niedzielnym Superoesie publiczność będzie mogła zobaczyć w Mitsubishi Lancerze załogę Daniel Nowak i Dariusz Gurdziołek, która triumfowała w Łapanowie.

GCh