MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA: O PUCHAR BURMISTRZA

Automobilklub Krakowski przygotowuje na 10 i 11 marca Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. W pierwszym dniu imprezy (sobota), zostanie rozegrany 2. Memoriał Kuliga i Bublewicza dla amatorów. Zawody odbędą się w myśl regulaminu KJS na trasach w pobliżu Łapanowa, rodzinnej miejscowości Janusza Kuliga.

W Zespole Sędziów Sportowych będą zasiadać znani i doświadczeni zawodnicy – Leszek Kuzaj i Maciej Steinhof.

Także w sobotę wieczorem w Wieliczce nastąpi oficjalne otwarcie 6. Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, po którym zaplanowano prolog. Uczestnicy będą się ścigać po malowniczej trasie wśród starych wielickich zaułków. Będzie to wyodrębniona konkurencja o Puchar Burmistrza Wieliczki Artura Kozioła.

Dyrektor Memoriału, Andrzej Borowiczka wyjaśnia, że w prologu będą mogli (ale nie muszą) wystartować wszyscy zgłoszeni do 6. Memoriału (w ramach tego samego wpisowego). Oprócz tego dodatkowe zgłoszenie do prologu mogą również złożyć zawodnicy nie planujący startu w głównej konkurencji – ulicznym wyścigu w niedzielę.

Szczegóły znajdą się w regulaminie, który 10 lutego zostanie opublikowany na www.automobilklub.krakow.pl oraz www.superos.pl.

Zakończenie memoriałowych imprez (zarówno dla amatorów, jak i dla licencjonowanych zawodników) odbędzie się podczas uroczystości w wielickiej hali sportowej „Solne Miasto”.

Organizatorów wspierają m.in. władze powiatu wielickiego, miasta i gminy Wieliczka oraz gminy Łapanów.

(GCh); Fot.: www.superos.pl