MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA W MARCU

Automobilklub Krakowski przygotowuje wielkie święto sportu samochodowego. 10 i 11 marca odbędzie się Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. W sobotę 10 marca zostanie rozegrany 2. Memoriał Kuliga i Bublewicza dla amatorów.

Zawody zostaną rozegrane według regulaminu KJS na trasach w rejonie Łapanowa, rodzinnej miejscowości Janusza Kuliga.

– Są już wybrane interesujące trasy. Start i meta będą na łapanowskim rynku, jazda okrężna ma mieć formę dwóch pętli z dwiema próbami sportowymi. W program imprezy jest też wpisana symboliczna uroczystość – złożenie kwiatów na grobie Janusza – zapowiada Dariusz Kowalski, dyrektor tej części Memoriału.

Także w sobotę wieczorem odbędzie się w Wieliczce oficjalne otwarcie 6. Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, ale główna konkurencja – uliczny wyścig – zostanie rozegrana w niedzielę.

– Trasa ma być zbliżona do zeszłorocznej, jednak będą też pewne modyfikacje – ujawnia dyrektor zawodów, Andrzej Borowiczka, który liczy na udział wielu uczestników z krajowej czołówki nie tylko rajdowej, ale także z wyścigów i wyścigów górskich.

Zakończenie obu memoriałowych imprez (zarówno dla amatorów, jak i dla licencjonowanych zawodników) i ogłoszenie wyników odbędzie się podczas uroczystości w wielickiej hali sportowej „Solne Miasto”.
Wsparcia dla organizatorów udzielą m.in. władze powiatu wielickiego, miasta i gminy Wieliczka oraz gminy Łapanów.