MERCEDES: 3. EDYCJA GRAND PRIX VAN ECONOMY

Mercedes Benz Sprinter

Czy można oszczędnie jeździć samochodem dostawczym? Dwie pierwsze edycje mistrzostw ekonomicznej jazdy „Van Economy” pokazały, że tak. Najlepsi potrafią rzeczywiście ograniczać zużycie do przysłowiowej kropelki…

Małemu vanowi miejskiemu, Citanowi, wystarczyło podczas pierwszej edycji 2,6 l/100 km, zaś jego kuzyn z segmentu średnich samochodów dostawczych, Vito, pokonał ten dystans rok później zużywając jedynie 3,3 l paliwa. W tym roku na swój rekord czeka Sprinter. Na najbardziej ekonomicznie jeżdżącego kierowcę czeka – poza mistrzowskim tytułem – bardzo atrakcyjna nagroda.


Zobacz także:
UŻYTKOWE
ECO


Dwie pierwsze edycje Grand Prix Mercedes-Benz Van Economy pokazały ogromne zainteresowanie kierowców tematem ekonomicznej jazdy. Do rywalizacji w obu konkursach zgłosiło się prawie 2000 uczestników! Dlatego też Mercedes-Benz w tym roku organizuje trzecią już edycję mistrzostw ekonomicznej jazdy. Do udziału zaproszeni są właściciele i użytkownicy samochodów dostawczych wszystkich marek. W tym roku eliminacje i finały odbędą się będą w modelu Sprinter 213 CDI w wersji Furgon.

Zmagania rozpoczynają się 5 maja i potrwają do 6 czerwca. Jazdy konkursowe przeprowadzić będzie można w większości autoryzowanych salonów Mercedes-Benz. W tym celu należy się zarejestrować na stronie vaneconomy.mercedes-benz.pl oraz wybrać swego najbliższego dealera. Jego przedstawiciel umówi się z zainteresowanym na trwającą 20-40 minut jazdę konkursową w dogodnym czasie.

Do finału przejdą najlepsi uczestnicy konkursu u wszystkich biorących udział w akcji dealerów. W związku z tym poziom trudności poszczególnych tras nie będzie miał wpływu na szanse awansu. Na mistrza czeka bardzo atrakcyjna dla każdego kierowcy nagroda – roczny zapas paliwa w formie bonu opiewającego na kwotę 18.000 zł. Kwota ta odpowiada ilości paliwa, która wystarczy na niemal 2-krotne okrążenie Ziemi Sprinterem 213 CDI!