MERCEDES: ACTROS CIĘŻARÓWKĄ ROKU 2012

Podczas odbywających się w belgijskim Kortrijk międzynarodowych targów „Trailer 2011”, nowemu Actrosowi przyznano prestiżowy tytuł „Truck of the year”. Nagrodę tą Actros otrzymał już po raz czwarty!

Mercedes-Benz jako jedyny producent samochodów ciężarowych, wprowadził w tym roku nie tylko ekologiczny silnik spełniający normę spalania Euro VI, ale także zaprojektował dla niego zupełnie nowy pojazd. Actros jest bowiem nie tylko czwartą generacją dobrze znanego i sprawdzonego już pojazdu – w przeciwieństwie do swych poprzedników został on stworzony zupełnie od początku.

Nagroda „Truck of the Year” przyznawana jest od 1976 roku. Od tego czasu stała się ona jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży. Jury, złożone z 24 ekspertów z 24 różnych krajów wybiera co roku samochód ciężarowy, którego premiera ma dla rynku szczególne znaczenie ze względu na innowacyjność, pomysłowość, lub inne elementy, które mają wyznaczać kierunek rozwoju ciężkiej motoryzacji. Mercedes-Benz otrzymał nagrodę tą po raz siódmy. Warto dodać, iż każdej z poprzednich generacji Actrosa również przyznano ten tytuł w roku debiutu.

Od wprowadzenia na rynek w 1996 roku sprzedano ponad 700 000 egzemplarzy Actrosa.