MERCEDES: DUDA-CARS CZYLI UNIKATOWY SALON

SONY DSC

Salony sprzedaży samochodów ewoluują. W najlepszych z nich nie tylko można kupić nowe auto, czy korzystać z usług serwisu. Poznański Dealer Mercedes-Benz, firma Duda-Cars to przykład niekonwencjonalnego podejścia do motoryzacyjnego biznesu.

Od ponad 9 lat firma tworzy w Poznaniu wyjątkowe miejsce oferujące szeroką gamę samochodów Mercedes-Benz, wyjątkową ekspozycję samochodów AMG, a także możliwość obcowania z ambitną sztuką. Dealer otworzył właśnie salon po gruntownej modernizacji. To jedno z najbardziej unikatowych miejsc tego typu na mapie Polski.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Duda-Cars to najstarszy salon marki Mercedes-Benz w Poznaniu. Serwis i obsługa zaowocowały przyznaniem nagrody Dealera Roku 2014. Po raz pierwszy dealer marki Mercedes z Poznania może poszczycić się takim tytułem.

– Mamy bardzo ambitne plany. Powiększyliśmy możliwości wystawiennicze z 6 do 22 samochodów, które prezentowane są na dwóch poziomach. Dzięki temu, jako jeden z nielicznych punktów dealerskich, możemy zaprezentować pełną gamę obecnych modeli Mercedesa jak i nowo wprowadzanych m.in New Generation Concept Cars – mówi Marcin Duda, Prezes Zarządu Duda-Cars, dealera roku 2014.

SDC_2

Gruntowna przebudowa salonu Duda-Cars wiąże się nie tylko ze zwiększoną przestrzenią ekspozycyjną. Wydzielona została także strefa komfortu z kawiarnią, czy strefa VIP. Gości w progu salonu witać będzie Concierge, który nie tylko zamówi taksówkę, ale także spełni inne życzenia klientów np. zarezerwuje bilety do teatru. Dzięki modernizacji znacznie zwiększyły się także przestrzenie biurowe, które z pewnością wpłyną na komfort pracy personelu. W Duda-Cars pracuje około 100 osób. To jeden z największych pod tym względem salonów samochodowych w zachodniej Polsce.

Jako jeden z nielicznych punktów dealerskich w kraju – uczestniczy on w programie AMG Performance Center, posiadając profesjonalny punkt sprzedaży tych fabrycznie tuningowanych pojazdów. Największa w Polsce ekspozycja samochodów AMG zaprojektowana została przy współpracy architektów z Affalterbach, niemieckiej siedziby AMG. Co ważne Duda-Cars posiada także największą ofertę samochodów demonstracyjnych AMG, dzięki czemu każdy może poczuć moc tych maszyn.

– Zainteresowanie modelami AMG z roku na rok rośnie. Ponad połowę sprzedaży aut z tego segmentu w Polsce generuje nasz salon. Samochody AMG to nie tylko wybitne osiągi, ale także wyjątkowy styl. Niemal każdy element pojazdu może zostać spersonalizowany. Najdroższy model, który dotychczas sprzedaliśmy kosztował ponad 2,5 mln złotych – mówi Marcin Duda, Prezes Zarządu Duda-Cars.

SDC_3

Firma od wielu lat wspiera także artystów. Otwarcie salonu zbiegło się z prezentacją wyjątkowej rzeźby „Pojazd w przestrzeni”, która jest podwieszona w holu głównym.

– „Pojazd w przestrzeni” to rzeźba Adama Garnka, wybitnego artysty o światowej renomie. Dzieło powstało na nasze specjalne zamówienie. Tą potężną instalacją można sterować za pomocą specjalnej aplikacji. Dzięki temu nawet najmłodszy widz może wprawić ją w ruch. Nasz mariaż ze sztuką to nie przypadek. Samochody, które sprzedajemy ze względu na swoją wyjątkowość i jakość same w sobie stanowią dzieła sztuki – mówi Dominik Fijałkowski, dyrektor zarządzający Duda-Cars.

Modernizacji salonu towarzyszy także wprowadzenie do Poznania marki smart. Do tej pory pojazdy te były dostępne jedynie w 4 miejscach w Polsce. W firmie nie tylko będzie można obejrzeć szeroką ekspozycję tych miejskich aut, ale także zapoznać się z unikatowymi wzornikami lakierów, oklein i tapicerek.

Od 2005 do dnia dzisiejszego firma Duda-Cars sprzedała blisko 3 500 samochodów. To stawia ją wśród liderów sprzedaży aut luksusowych. Dziś jednak salon samochodowy to nie tylko sprzedaż czy serwis pojazdów. To także szereg udogodnień, które pozwalają klientom poczuć się wyjątkowo.