MERCEDES: KAMIL STOCH W A45 AMG 4MATIC OD ZASADY

fot. Marcin Bujak (1)

Wielki rajdowy mistrz Sobiesław Zasada do swojego krakowskiego salonu Mercedes-Benz zaprosił Kamila Stocha wraz z małżonką.

Weteran polskich rajdów złożył dwukrotnemu złotemu medaliście Igrzysk Olimpijskich w Soczi i zdobywcy Kryształowej Kuli w Pucharze Świata w skokach narciarskich serdeczne gratulacje. W imieniu spółki Sobiesław Zasada Automotive przekazał w użytkowanie naszemu skoczkowi wyjątkowy samochód.


Zobacz także:
SPORT


Mercedes A45 AMG 4MATIC jest napędzany 4-cylindrowym, dwulitrowym silnikiem z turbodoładowaniem. Ta jednostka osiąga potężną moc 360 KM i imponujący moment obrotowy 450 Nm. Napęd na cztery koła jest przenoszony poprzez 7-stopniową przekładnię DCT SPEED-SHIFT AMG. Charakter i styl tego auta jest wzmacniany poprzez sportowo zestrojone zawieszenie, układ hamulcowy oraz elektromechaniczny układ kierowniczy.

fot. Marcin (2)

Samochód Kamila Stocha ma specjalny pakiet wyposażeniowy Edition One, stosowany wyłącznie w ciągu pierwszego roku produkcji. Wspaniała dynamika auta zapewnia rozpędzenie Mercedesa A45 AMG do 100 km/godz w ciągu 4,6 sek.

Dziękując za ten prezent, Kamil Stoch (który jest ambasadorem marki AMG) z właściwą sobie skromnością podkreślał, że wielki wkład w jego sukcesy wniósł cały sztab szkoleniowy z trenerem Łukaszem Kruczkiem na czele. Dziękował także za wsparcie ze strony całej swojej rodziny, szczególnie zaś uczestniczącej w tej ceremonii małżonki Ewy.

Sobiesław Zasada trzykrotnie zdobył tytuł rajdowego Mistrza Europy w czasach, gdy było to równoznaczne z mistrzostwem świata. Sobiesław i Ewa Zasadowie są także rekordzistami Rajdu Polski z czterema zwycięstwami w tych zawodach. W latach 40. XX wieku Sobiesław Zasada był czołowym polskim lekkoatletą i tenisistą stołowym.

GCh
Fot. Marcin Bujak

fot. Marcin Bujak (3)