MERCEDES-MAYBACH: EQS 680 SUV DOSTĘPNY W SPRZEDAŻY W POLSCE

Po wprowadzeniu na rynek północnoamerykański Mercedes-Maybach EQS 680 SUV jest teraz dostępny w sprzedaży również w Europie.

Mercedes-Maybach EQS SUV ustanawia nowy standard w świecie elektromobilności. Jego elegancki design z charakterystycznymi dla Maybacha elementami na życzenie można połączyć z dwukolorowym lakierowaniem. Opcjonalny pakiet Night Series pozwala dodatkowo zaakcentować wykwintną estetykę za sprawą ciemnych akcentów, które nadają jeszcze bardziej progresywny wygląd.


Zobacz relacje:

MASERATI: DEBIUT NOWEGO GRANCABRIO
 

PREMIERY


 

Po odblokowaniu pojazdu podróżujących witają specjalnie dobrane elementy świetlne. Kolejną ekskluzywną cechą są standardowe przednie i tylne automatyczne drzwi. Wnętrze zaprojektowano na wzór eleganckiego salonu, zapewniającego holistyczny komfort dla wszystkich zmysłów. Szeroka gama nastrojów świetlnych i specyficzny dla Maybacha zapach w kabinie, w połączeniu z wyjątkowym brzmieniem standardowego nagłośnienia Burmester 4D, dbają o spokój i relaks podczas podróży. Dzięki jeszcze bardziej zaawansowanym zabiegom w obszarze NVH (hałasy/wibracje/uciążliwości) pierwszy w pełni elektryczny Maybach zapewnia maksymalny komfort akustyczny, zwłaszcza pasażerom z tyłu. Także zawieszenie, ze specjalnym programem jazdy MAYBACH, oferuje szczególnie wysoki poziom wygody.

Mercedes-Maybach EQS SUV jest teraz dostępny także z cyfrowym kluczykiem. Można go używać do wygodnego blokowania, odblokowywania i uruchamiania samochodu. Jedyne, czego potrzebuje kierowca, to kompatybilne urządzenie Apple (iPhone lub Apple Watch). Możliwe jest także udostępnianie klucza maksymalnie 16 osobom – za pośrednictwem AirDrop, iMessage lub innych platform do przesyłania wiadomości. Wstępna instalacja cyfrowego kluczyka jest standardowym wyposażeniem na rynkach, na których dostępne są usługi Mercedes me connect.

W Polsce cena modelu Mercedes-Maybach EQS SUV wynosi od 979 900 zł.

Najważniejsze dane techniczne w skrócie

Mercedes-Maybach EQS 680 SUV, standardowo wyposażony w napęd na obie osie 4MATIC, dysponuje mocą 484 kW (658 KM) i 950 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jego zasięg w cyklu mieszanym WLTP wynosi 607 km.

Mercedes-Maybach EQS 680 SUV
Zespół napędowy i akumulator
Napęd   na wszystkie koła
Silniki elektryczne rodzaj dwa silniki synchroniczne z magnesami trwałymi (PSM)
Moc kW 484
Moment obrotowy Nm 950
Napięcie systemowe V 396
Ładowarka pokładowa kW 22
Czas ładowania AC (22 kW) h 5,50
Maksymalna moc ładowania DC kW 200
Czas ładowania DC na szybkiej stacji min 31
Maksymalny zasięg po 15 min ładowania DC km do 230
Przyspieszenie 0-100 km/h s 4,4
Prędkość maksymalna km/h 210
Samochód
Długość/szerokość/wysokość mm 5125/2034/1721
Rozstaw osi mm 3210
Średnica zawraca z tylną osią skrętną 4,5°/10° m 11,9/11,0
Pojemność bagażnika l 440
Zużycie energii i zasięg
Zużycie energii w cyklu mieszanym WLTP kWh/100 km 22,0–24,1
Emisje CO2 w cyklu mieszanym WLTP g/km 0
Zasięg w cyklu mieszanym WLTP km 559–612