MERCEDES: NOWY GLA JUŻ W SPRZEDAŻY W POLSCE (CENY)

W polskich salonach Mercedes- Benz można już zamawiać nowy model GLA. Początkowo oferta jednostek napędowych obejmuje trzy wersje benzynowe i cztery wysokoprężne.

Niebawem dołączy do nich hybrydowy wariant plug-in. Cena benzynowej odmiany 200 z silnikiem o mocy 163 KM i 7-biegową automatyczną przekładnią dwusprzęgłową 7G-DCT zaczyna się od 158 200 zł.


Zobacz relacje:

PREMIERY

ROZMAITOŚCI


 

Nowy GLA stanowi „bilet wstępu” do gamy SUV-ów z gwiazdą.

W porównaniu z poprzednikiem może pochwalić się znacznie bardziej wyrazistym charakterem: na wysokość przybyło mu ponad 10 cm (162 cm z relingami), a odpowiednio wyższa, typowa dla SUV-ów pozycja za kierownicą łączy się z większą ilością miejsca nad głowami podróżujących z przodu. Znacznie wzrosła także przestrzeń na nogi z tyłu – i to pomimo faktu, że nadwozie jest o 1,5 cm krótsze niż w poprzedniku.

Jednym z głównych celów projektantów nowego GLA były jego wartości użytkowe. Położenie wzdłużne tylnych siedzeń można opcjonalnie regulować w zakresie 14 cm, a ich oparcie ustawić bardziej pionowo, co pozwala wygospodarować dodatkową przestrzeń na przedmioty takie jak duże pudełka.

Na życzenie nowe auto oferowane jest w wersji z napędem na cztery koła 4MATIC. Tradycyjnie dla samochodów marki, lista jego wyposażenia obejmuje innowacyjne systemy wsparcia, takie jak asystent skrętu czy funkcja ostrzegania przy wysiadaniu (ostrzega o zbliżaniu się rowerzystów lub innych pojazdów).

Lista jednostek napędowych obejmuje 4-cylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne oraz lokalnie bezemisyjny wariant z hybrydowym napędem plug-in trzeciej generacji, który niebawem dołączy do oferty.

Bazowe wyposażenie nowego GLA (linia Style) zawiera m.in. aluminiowe relingi dachowe, wielofunkcyjną kierownicę wykończoną skórą, tapicerkę Artico, 17-calowe obręcze z lekkich stopów, czujnik deszczu, system ochrony pieszych, aktywnych asystentów – pasa ruchu i hamowania, kamerę cofania, reflektory LED, tempomat, klimatyzację automatyczną, elektrycznie sterowaną pokrywę bagażnika oraz system multimedialny MBUX.

Lista opcji obejmuje m.in. pakiet wspomagający bezpieczeństwo jazdy, obejmujący np. aktywny tempomat Distronic Plus (7558 zł), oraz pakiety wyposażenia: Premium (m.in. nawigacja, podgrzewane przednie fotele, wyświetlacze 10,25”, nastrojowe oświetlenie – za 15 665 zł) oraz Premium Plus (pakiet Premium oraz m.in. elektrycznie sterowane fotele, reflektory Multibeam LED i panoramiczny dach – za 23 428 zł).

Inauguracyjna oferta obejmuje też efektownie stylizowany wariant Edition 1 (m.in. 20-calowe obręcze kół, pakiet AMG, obniżone zawieszenie i częściowo skórzana tapicerka – za 31 409 zł).

CENY

Tak wyglądają ceny nowego modelu:
* GLA 200 – 158 200 zł;
* GLA 250 – 172 400 zł;
* GLA 250 4MATIC – 181 900 zł;
* GLA 200 d – 168 500 zł;
* GLA 200 d 4MATIC – 178 000 zł;
* GLA 220 d – 179 900 zł;
* GLA 220 d 4MATIC – 189 400 zł.

Dane techniczne zamieszczamy poniżej.