MERCEDES: NOWY SALON I SERWIS W RUDZIE ŚLĄSKIEJ

mercedes-salo1

Obok Drogowej Trasy Średnicowej w Rudzie Śląskiej został otwarty jeden z największych i najnowocześniejszych salonów Mercedesa w Polsce.

Podczas uroczystości w Inter- Car Silesia Mercedes-Benz zaprezentowano m.in. dwa najnowsze SUV-y z gwiazdą – luksusowego GLS-a oraz elektrycznego EQC.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

mercedes-salo2

Otwarcie salonu zbiega się z 25-leciem działalności firmy Inter- Car, która prowadzi dwa salony Mercedesa na Śląsku – w Rudzie Śląskiej oraz w Świerklanach k. Rybnika. Nowy obiekt przy ulicy Szyb Barbary 3 w Rudzie Śląskiej to jak dotąd jej największa inwestycja, z dużymi możliwościami ekspozycji i dużą liczbą stanowisk serwisowych.

W dodatku przeprowadzona bardzo sprawnie: od zakupu działki do wybudowania salonu minęły 2 lata, a od wbicia pierwszej łopaty – 1,5 roku. Część ekspozycyjna zajmuje 2500 m kw. W budynku można oglądać 40 samochodów. Zamontowano tam 89 monitorów, w tym ściany wizyjne z 18 ekranami. Jest nawet kawiarnia – Mercedes- Benz Cafe.

mercedes-salo3

Na uroczystość otwarcia salonu i serwisu w Rudzie Śląskiej przyjechał m.in. Wolfgang Bremm von Kleinsorgen, prezes zarządu Mercedes- Benz Cars Polska oraz dyrektor zarządzający dywizją samochodów osobowych w klastrze Europa Centralna. Odkąd objął to stanowisko 1 lipca 2019 roku, objechał już wszystkie salony Mercedesa w Polsce.

– W Rudzie Śląskiej powstał nasz najnowocześniejszy i najwspanialszy salon na Śląsku. Wprowadzane tu standardy odnoszą się nie tylko do architektury i kolorów. Cieszę się, że nasi klienci mają do dyspozycji taki obiekt – jakość Mercedesa odnosi się nie tylko do samochodów, ale również do obsługi – powiedział Wolfgang Bremm von Kleinsorgen.

mercedes-salo4