MERCEDES SERWUJE POSIŁKI MAŁYM PACJENTOM CZD

Powszechnie stosowana praca zdalna spowodowała, że przestronne biura Mercedes- Benz Polska przy ulicy ul. Gottlieba Daimlera 1 w Warszawie stoją prawie puste.

Było to inspiracja dla Rady Pracowniczej spółki zainicjowała akcję pomocy, której wynik przerósł najśmielsze oczekiwania.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Pracownicy (ok. 100 osób) udowodnili, że okres pandemii koronawirusa może być także okresem pomagania innym. Zebrano ponad 15 tys. złotych na pomoc charytatywną.

Zatrudnieni pracują z domu, nie spędzają dni od poniedziałku do piątku w budynku, nie korzystają z jego infrastruktury. Tym samym nie ma obrotów w kantynie pracowniczej. Kantyna działa tylko na wynos, a firma MB Foods Group przestała szykować setki posiłków dziennie. Pracownicy, którym firma dotuje obiady, nie korzystali z jej usług i zaoszczędzali środki, które z tygodnia na tydzień rosły, a stołówka generowała coraz większe straty.

Rady Pracownicza Mercedesa wpadła na pomysł: poinformowała pracowników, że mogą przekazać niewykorzystane środki na kartach na zakup posiłków dla dziecięcego szpitala Centrum Zdrowia Dziecka. Odzew był wspaniały: już zebrano ponad 15 tys. złotych, mimo zakończenia zbiórki środki wciąż napływają. Kantyna zaoferowała przygotowanie zestawów oferując znaczącą zniżkę.

– Pomysł poddała Marlena Kowalska – koleżanka z Controlingu, a Rada zrobiła głosowanie wśród pracowników, czy chcieliby wesprzeć taką akcję. Odzew był błyskawiczny i w stu procentach pozytywny. W ciągu kilku godzin od naszego maila miałyśmy już kilkadziesiąt pozytywnych deklaracji udziału z kwotą kilku tysięcy złotych. Wraz z kolejnymi mailami informującymi pracowników o postępach i rozmiarach akcji, coraz więcej osób zgłaszało swój akces – podkreśla Magdalena Reid z Rady Pracowniczej.

Klinika Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka Instytutu Szpitala Centrum Zdrowia Dziecka z radością przyjęła zaoferowaną pomoc. Oddział codziennie – aż do Świąt – będzie otrzymywał 40 zestawów składających się z ciepłego dania obiadowego oraz zestawu kanapek, które będą bezpłatnie przekazywane rodzicom i opiekunom najmniejszych pacjentów.

Pierwsza dostawa posiłków dotarła do szpitala 11 grudnia. Osobiście odebrał ją prof. dr hab. n. med. Dariusz Gruszfeld. Kierownik Kliniki podziękował Radzie Pracowniczej Mercedes- Benz Polska za okazane wsparcie. Podkreślił hojność, którą odbiera jako „wyraz dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym”. Na pierwszy dostarczony zestaw składała się zupa pomidorowa, danie rybne z dorsza, sałatka i kanapki.

Codzienne dostawy będą realizowane przy pomocy elektrycznego dostawczego eVito. Sprawnie i bezemisyjnie auto pokonuje dystans ponad 20 km z siedziby Mercedesa do szpitala CZD w warszawskiej dzielnicy Wawer. Możliwość jazdy pojazdem elektrycznym po bus- pasach spowoduje, że posiłek dotrze na miejsce ciepły – punktualnie na godzinę 13.00.

Mercedes eVito furgon jest wyposażony w akumulator o pojemności (zainstalowanej) 41,4 kWh, co daje zasięg 150 km wg WLTP. Akumulator można w pełni naładować ze stacji ładowanie prądem AC o mocy 7,4 kW w ciągu około 6 godzin, a moc silnika 85 kW i moment obrotowy do 295 Nm zapewnia dynamiczną jazdę.

Maksymalna prędkość to 120 km/h. Instalacja akumulatora pod pojazdem umożliwia użytkowanie całej przestrzeni ładunkowej.