MERCEDES I VOLVO WSPÓLNIE OPRACUJĄ UKŁAD HYBRYDOWY

Koncerny Daimler AG i Geely Holding rozpoczęły współpracę w celu opracowania wysoce efektywnych układów napędowych dla nowej generacji pojazdach hybrydowych.

Mercedes- Benz AG i Volvo Cars mają razem pracować w obszarach inżynierii, zaopatrzenia, industrializacji oraz środków zwiększających efektywność.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Obie grupy postrzegają rozwiązania techniczne z dziedziny efektywnych napędów jako kluczowe w kontekście trwającej transformacji przemysłu motoryzacyjnego, obie przyspieszą też przejście na lokalnie bezemisyjną jazdę. Do współpracy nad nową generacją jednostki benzynowej przeznaczonej do zastosowań w hybrydach wykorzystane zostaną globalne sieci badawczo- rozwojowe.

Silniki będą wytwarzane w należących do współpracujących firm fabrykach układów napędowych w Europie i Chinach. Mogą z nich korzystać zarówno Mercedes- Benz AG ze swoimi uznanymi partnerami w Chinach, jak i szersze portfolio marek Geely Holding Groupe, w tym Volvo Cars. W tym celu rozważa się możliwość eksportu silnika z Państwa Środka.

– Naszym celem pozostaje neutralność pod względem emisji CO2. Chcemy, by do 2039 r. flota naszych nowych aut osobowych była całkowicie neutralna pod kątem emisji dwutlenku węgla. Integralną częścią naszej strategii napędów jest więc konsekwentna elektryfikacja naszego portfolio zespołów napędowych. W tym celu systematycznie je modernizujemy, tak aby do 2030 r. ponad połowę sprzedaży naszych samochodów osobowych stanowiły hybrydy plug- in lub pojazdy wyłącznie elektryczne. Z niecierpliwością czekamy na przyszłość, kiedy razem z jednostką Volvo ICE i Geely zaczniemy dalej wzmacniać nasze synergie w dziedzinie wysoce efektywnych układów napędowych w Chinach i na całym świecie. Za kierowanie projektem oraz efektywność kosztową od strony Mercedes- Benz odpowiada nowo utworzona jednostka Mercedes-Benz Drive Systems – powiedział Markus Schäfer, członek zarządów Daimler AG i Mercedes- Benz AG odpowiedzialny za badania w Grupie Daimler i dyrektor operacyjny Mercedes-Benz Cars.

Prowadzony wspólnie nowy projekt stanowi element kompleksowej strategii napędów Mercedes- Benz na przyszłość – Ambition 2039. Producent dąży tu do realizacji podejścia Electric first, prowadząc systematyczną elektryfikację wszystkich wariantów modeli i typów pojazdów. Tym samym wyraźnie angażuje się w doprowadzenie do neutralności pod względem emisji CO2.

Geely Holding Group jest w pełni zaangażowana w oferowanie swoim globalnym użytkownikom najlepszych w danej klasie produktów, usług i doświadczeń.