MERCEDESEM PO WIŚLE 2013: ZLOT CORAZ BLIŻEJ

MB W136 model 170S

Moc atrakcji przygotował dla uczestników i widzów organizator X zlotu ,,Mercedesem po Wiśle”, który odbędzie się w Płocku w dniach 29 i 30 czerwca.

Przez dwa dni będzie można podziwiać niemal osiemdziesiąt klasycznych i zabytkowych Mercedesów, które do stolicy północnego Mazowsza przyjadą z całej Polski.


Zobacz także:
TURYSTYKA
MERCEDESEM PO WIŚLE


Jubileuszowa edycja „Mercedesem po Wiśle” będzie bogata w różnego rodzaju dodatkowe atrakcje. Z pewnością najważniejszą z nich będzie niedzielny koncert Ani Rusowicz, która zagra wraz z zespołem na płockim Starym Rynku o godz. 15.30. W sobotę 29 czerwca o godzinie 14.00, także na Starym Rynku w Płocku zlot uroczyście otworzą: Mateusz Damięcki z Prezydentem miasta Płocka, Andrzejem Nowakowskim oraz Prezesem firmy Mercedes-Benz Auto Forum Grupa – Jackiem Brzozowskim.

Organizatorzy przewidzieli dla gości u uczestników zlotu wiele atrakcji. Będą zatem stoiska informacyjne innych płockich imprez i inicjatyw motoryzacyjnych, m.in: Płockie Klasyki, Night Power, Zlot „BMW przełamujemy stereotypy Płock 2013” oraz specjalna sesja zdjęciowa na Starym Rynku. Pomyślano także o najmłodszych. Dla nich zorganizowany będzie konkurs plastyczny– lepienie Mercedesów z gliny pod nadzorem artystki – plastyka z Warszawy. Oprócz tego Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. we współpracy z płockim dealerem Mercedes-Benz Auto Forum Grupa zaprezentuje najnowsze modele niemieckiej marki.

MPW_plakat 1

Na płockim zlocie będzie można zobaczyć także Mercedesa W100 oraz MB 170S z roku 1949 w trakcie renowacji przeprowadzanej przez Firmę Gawlik Garage i identyczny samochód po renowacji z Aleksandrowa Kujawskiego.

Swój udział w imprezie potwierdziły załogi z Wielkiej Brytanii, Holandii, Białorusi i Gruzji. Polscy uczestnicy Mercedesem po Wiśle przyjadą z dziesięciu miast. W sobotę 29 czerwca około godziny 14.00 przewidziano prezentację Mercedesów na Starym Rynku w Płocku. W niedzielne uczestnicy przejadą zorganizowaną kolumną z Domu Technika w Płocku do Stadniny Ogierów w Łącku. Po południu przed ratuszem odbędzie się koncert Ani Rusowicz: „Jej big-bit i nasze Mercedesy”.

Głównym organizatorem i współpomysłodawcą dziesiątego już zlotu „Mercedesem po Wiśle” jest Maciej Kulas. Kilka dni temu został on uhonorowany tytułem Płocczanina Roku 2012, m.in. za działalność społeczną na rzecz miasta Płocka i wieloletnie organizowanie imprezy motoryzacyjnej o charakterze ogólnopolskim.

– Ciężko opisać moje wzruszenie i niedowierzanie, kiedy okazało się, że to właśnie mnie przypadł w udziale ten zaszczytny tytuł. To wszystko dzięki Wam i Waszym głosom, za które stokrotnie dziękuję – napisał na profilu FB „Mercedesem po Wiśle”, Maciej Kulas.

Serdeczne gratulacje Panie Maćku!

Partnerzy: Urząd Miasta Płocka, Mercedes-Benz Auto Forum Grupa
Zlot wspiera: Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o.
Patronat medialny: NewsAuto.pl, Mercedes Magazyn, Classicauto, Gazeta Wyborcza, Tygodnik Płocki, Portalplock.pl, Dziennikplocki.pl, Media Spectrum.

Program zlotu oraz plakat zamieszczamy poniżej w galerii.

Fot. Jacek Mańkowski

 


Zobacz także:
MERCEDESEM PO WIŚLE: ZLOT ROZPOCZĘTY!
MERCEDESEM PO WIŚLE 2012: POLSKA GOLA!
MERCEDESEM PO WIŚLE 2012: JUŻ TRWAJĄ ZAPISY
MOTO-KOM: ZAPROSZENIE NA OTWARCIE SALONU
MERCEDESEM PO WIŚLE: ZLOT CZAS ZACZĄĆ!
MERCEDESEM PO WIŚLE 2011: VIII ZLOT W PŁOCKU CORAZ BLIŻEJ
MERCEDESEM PO WIŚLE: ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU