MERCEDESEM PO WIŚLE: ZLOT ROZPOCZĘTY!

Dziewiąty już zlot “Mercedesem po Wiśle” rozpoczęty! Dzisiaj, w sobotę 23 czerwca do Płocka zjechało ponad 60 zabytkowych i klasycznych Mercedesów. Obok oldtimerów: zabytkowych “cacuszek”, nie brakuje akcentów związanych z 60–leciem Mercedesa SL.

Komandor imprezy i jej organizator – Maciej Kulas zdradził, że okazji 60 lecia Mercedesa SL do stolicy północnego Mazowsza przyjadą 2 Mercedesy 190SL – kabriolety z lat 50 i 60-tych. Pierwszy z nich należy do Zbyszka Łuczkówa, drugi do Michała Rymkiewicza z Łodzi. Będzie to pokaz premierowy tego egzemplarza po renowacji. Dziś zobaczyć go będzie można na płockim rynku!

Od przedpołudnia trwała w nowo otwartym (w lutym br.) salonie MOTO-KOM YAMAHA w Cekanowie rejestracja uczestników zlotu. następnie planowany jest przejazd zorganizowaną kolumną na Stary Rynek w Płocku. Trasa przejazdu wiedzie ulicami: Wyszogrodzka – Piłsudskiego – Jachowicza – Bielska – Sienkiewicza – Nowowiejskiego – Okrzei – Kazimierza Wielkiego – Stary Rynek.


Zobacz także:
MERCEDESEM PO WIŚLE 2012: POLSKA GOLA!
MERCEDESEM PO WIŚLE 2012: JUŻ TRWAJĄ ZAPISY
MOTO-KOM: ZAPROSZENIE NA OTWARCIE SALONU


Na Starym Rynku przed Ratuszem odbędzie się statyczna prezentacja Mercedesów uczestników Zlotu. Wspaniałe samochody będzie mógł obejrzeć każdy!

Jutro, w niedzielę, uczestników zlotu czeka nie lada niespodzianka. Po przejeździe zorganizowaną kolumną (około 35 km) z parkingu Domu Technika na groblę Choczeń koło Mochowa odbędzie się spływ Mercedesami! Dla obserwatorów podajemy trasę przejazdu: Kazimierza Wielkiego – Szpitalna – Maszewska – Maszewo Duże – Sikórz – Bożewo – Mochowo – Choczeń.

Następnie, około południa kolumna samochodów przejedzie około 45 km do Cierszewa (Szwajcaria Mazowiecka). Trasa przejazdu: Mochowo –Bożewo – Brudzeń Duży – Siecień – Murzynowo – Cierszewo. W tej ostatniej miejscowości planowany jest piknik rekreacyjno – rozrywkowy.

Jesteśmy przekonani, że jak zawsze zlotowi towarzyszyć będą tysiące “kibiców” – miłośników klasycznej motoryzacji! W imieniu organizatorów zapraszamy!

Partnerzy: Urząd Miasta Płocka, Mercedes-Benz Autoserwis Mazowsze Sp. z o.o.

Zlot wspiera: Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o.

Patronat medialny: Mercedes Magazyn, Classicauto, NewsAuto.pl, Tygodnik Płocki, Gazeta Wyborcza, www.plockforyou.pl

Fot.: Ola Kulas


Zobacz także archiwum:

MERCEDESEM PO WIŚLE: ZLOT CZAS ZACZĄĆ!

MERCEDESEM PO WIŚLE 2011: VIII ZLOT W PŁOCKU CORAZ BLIŻEJ

MERCEDESEM PO WIŚLE: ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU