MICHELIN: NIE TYLKO SPRZEDAŻ OPON, ALE TEŻ POMOC NOWORODKOM

Michelin-fund1

Fundacja Korporacyjna Michelin przekazała światowej klasy sprzęt medyczny o wartości około 650 000 złotych Oddziałowi Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Fundacja z siedzibą we Francji działa w 32 krajach. Tylko w 2018 r. zrealizowała 115 projektów pomagających lokalnym społecznościom.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI

OPONY


 

Dotyczyło to takich obszarów jak wspieranie zrównoważonego rozwoju, zdrowie, ochrona środowiska, edukacja, inicjatywy sportowe i artystyczne. Szpital otrzymał od Fundacji Korporacyjnej Michelin dwa inkubatory, stację centralnego monitorowania wraz z 8 kardiomonitorami, 2 kardiomonitory transportowe, lampę do fototerapii oraz laktatory i różnego rodzaju oprzyrządowanie.

Michelin-fund2

– Jeszcze nigdy Oddział Kliniczny Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt nie otrzymał jednorazowo tak hojnej pomocy. Sprzęt podarowany przez Fundację Korporacyjną Michelin umożliwi szpitalowi ratowanie i leczenie najciężej chorych noworodków w regionie. Sprzęt, który mają do dyspozycji nasi lekarze i pielęgniarki ma kluczowe znaczenie, ponieważ pacjentami oddziału są noworodki po złożonych zabiegach chirurgicznych. Są to również wcześniaki z długotrwałą niewydolnością oddechową i ciężkimi zakażeniami – podkreśla dr n. medycznych Krystyna Piskorz- Ogórek, dyrektor WSSD w Olsztynie.

– Jesteśmy szczęśliwi, że dzięki Fundacji Korporacyjnej Michelin szpital zyskał tak nowoczesny sprzęt. Pomaganie szpitalowi dziecięcemu to wyraz naszej społecznej odpowiedzialności. Współpracujemy ze szpitalem od lat, organizując między innymi imprezę “Kilometry Pomocy”, podczas której nasi pracownicy i mieszkańcy Olsztyna mogą wychodzić, wybiegać i wyjeździć na rowerach środki na zakup sprzętu medycznego – powiedział Jarosław Michalak, Prezes Zarządu Michelin Polska S.A., wręczając symboliczny czek na ręce dyrektor Krystyny Piskorz- Ogórek.

Michelin-fund3

Jarosław Michalak podkreślił też, że współpraca Michelin ze szpitalem wykracza poza relacje biznesowe:

– Po prostu daje nam to wielką radość – mówił prezes.

Najnowsze inkubatory zapewniające utrzymanie optymalnych warunków wcześniakom umożliwiają zindywidualizowaną opiekę – kontrolę poziomu hałasu i naświetlenia, podgrzewany materac, a nawet wbudowany głośnik pozwalający na stymulację noworodka głosem matki czy czynnością jej serca. Do zapewnienia całościowej opieki nad noworodkami służy system kardiomonitorów.

Dzięki zainstalowanej centrali monitorującej parametry ze wszystkich 8 kardiomonitorów wyświetlają się na jednym monitorze w dyżurce, a dodatkowy monitor z podglądem znajduje się w gabinecie lekarskim.

Michelin-fund4

Fundacja Korporacyjna Michelin, założona w 2014 roku we Francji, działa w 32 krajach. Celem Fundacji jest udzielanie pomocy lokalnym społecznościom w obszarach takich jak wspieranie zrównoważonego rozwoju, zdrowie, ochrona środowiska, edukacja, inicjatywy sportowe i artystyczne.

Od wielu lat trwa także lokalna współpraca Michelin Polska S.A. z Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym w Olsztynie. Już w 2000 r. dzięki firmie Michelin oddział wzbogacił się o najnowocześniejsze wtedy inkubatory, które wciąż służą małym pacjentom. W ostatnich latach, poprzez organizowaną przez Michelin inicjatywę charytatywną „Kilometry Pomocy”, pracownicy Michelin wraz z mieszkańcami Olsztyna „wybiegali, wyjeździli i wychodzili” sprzęt medyczny wartości kilkuset tysięcy złotych.

Powyższa informacja nie jest stricte związana z motoryzacją. Ale społeczna działalność firm, szczególnie ratująca życie i zapewniająca zdrowie zawsze jest godna podkreślenia i szacunku!