MICHELIN: NOWA, CAŁOROCZNA OPONA CROSSCLIMATE 2 NOWEJ GENERACJI

Opona Michelin CrossClimate 2 łączy wiele, czasem pozornie niedających się pogodzić, osiągów i łatwo radzi sobie z różnymi warunkami pogodowymi we wszystkich porach roku.

Opona Michelin CrossClimate 2 zapewnia zalety opony letniej pod względem skuteczności hamowania na suchej i mokrej nawierzchni, efektywności energetycznej i trwałości oraz opony zimowej pod względem trakcji i hamowania na śniegu i w niskiej temperaturze.


Zobacz relacje:

OPONY


 

Oznaczenie 3PMSF (3 szczyty górskie i płatek śniegu) na bokach Michelin CrossClimate 2 potwierdza, że oponę można stosować zimą, także w krajach, gdzie stosowanie opon zimowych jest obowiązkowe.

Wysokie osiągi od pierwszego do ostatniego kilometra dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii

Michelin CrossClimate 2 to innowacyjne połączenie zaawansowanych technologii, które zastosowano we wszystkich elementach opony – głównie w mieszance gumy i rzeźbie bieżnika. Opona zarówno nowa, jak i po zużyciu bieżnika do dopuszczalnego poziomu (zgodnego z przepisami krajowymi dotyczącymi użytkowania opon zimowych) zwyciężyła w sześciu z dziewięciu testów przeprowadzonych w latach 2020 i 2021 – głównie w kategoriach skuteczności hamowania i trakcji. Opona wyróżnia się również doskonałą trwałością dzięki mieszankom gumy i ząbkowanym lamelom, które obniżają opory toczenia i zwiększają trwałość opony.

Rozwiązania zastosowane przy konstruowaniu Michelin CrossClimate 2 są przyjazne środowisku naturalnemu

Dzięki większej trwałości, opony Michelin CrossClimate 2 można wymieniać rzadziej – dopiero po zużyciu bieżnika do dopuszczalnego poziomu. Mniej opon do wymiany to mniej zużytych surowców i mniej odpadów. Z kolei niższe opory toczenia obniżają emisję CO2. Opory toczenia Michelin CrossClimate 2 są porównywalne z oporami standardowej opony letniej. Ponadto dzięki większej trwałości opon kierowcy mogą cieszyć się lepszym stosunkiem jakości do ceny, a za sprawą niższych oporów toczenia, obniżeniem zużycia paliwa.

Michelin CrossClimate 2 jest dostępna na koła o średnicy od 15 do 20 cali. Na liście 115 wersji rozmiarowych jest 65 nowych pozycji, czyli o 40 proc. więcej niż przy poprzednim modelu MICHELIN CrossClimate+.

Nowość Michelin jest produkowana w siedmiu europejskich fabrykach, głównie we Francji, a także w Polsce, Niemczech, Włoszech i Hiszpanii.

Gama opon Michelin CrossClimate wywarła ogromny wpływ na europejski rynek opon całorocznych, który od premiery opony w 2015 r. wzrasta o ok. 19 proc. rocznie. Co więcej, opony całoroczne to jedyny segment, który mógł poszczycić się nieprzerwanym wzrostem podczas pandemii. Szacuje się, że w ciągu najbliższych pięciu lat tempo wzrostu segmentu będzie utrzymywało się na poziomie powyżej 16 proc. rocznie.

Michelin CrossClimate 2 zajmuje najwyższe miejsca w europejskich testach TÜV SÜD Product Service segmentu opon całorocznych:

– 1 miejsce pod względem hamowania: na suchej nawierzchni, na mokrej nawierzchni (opony z bieżnikiem o minimalnej dopuszczalnej głębokości), na śniegu, od pierwszego do ostatniego kilometra (opony nowe i o dopuszczalnym poziomie zużycia)
– 1. miejsce w trakcji na śniegu od pierwszego do ostatniego kilometra (opony nowe i o dopuszczalnym poziome zużycia)
– 2. miejsce w hamowaniu na mokrej nawierzchni (opony nowe)
– Znakomity przebieg i opór toczenia