MICHELIN: OPONY LATITUDE SPORT 3 DO SUV-ÓW

Mich_la 1_2

Michelin Latitude Sport 3 to nowa opona homologowana do najbardziej prestiżowych modeli samochodów typu SUV, takich jak nowy Porsche Macan, BMW X5 oraz Volvo XC 90.

Nowa opona skraca drogę hamowania na mokrej nawierzchni nawet o 2,7 m w porównaniu do opony poprzedniej generacji oraz zapewnia większy przebieg i niższe zużycie paliwa.


Zobacz także:
OPONY


Nowe Latitude Sport 3 zostały zaprojektowane w odpowiedzi na rosnące potrzeby kierowców samochodów SUV, tak by zapewniały bezpieczeństwo, precyzję kierowania i przyczepność porównywalną do przyczepności ogumienia samochodów sportowych, gwarantując przy tym maksymalne przeniesienie mocy silnika i utrzymanie ciężaru pojazdu.

Opony są przykładem zastosowania strategii Michelin Total Performance, która polega na oferowaniu lepszych osiągów we wszystkich obszarach.

Większa przyczepność na mokrej nawierzchni:
• mieszanka gumy bieżnika: duża przyczepność na mokrej nawierzchni dzięki innowacyjnej mieszance gumy bieżnika i jego rzeźbie;
• 10 proc. więcej nacięć: lepsze odprowadzanie wody dzięki liczbie nacięć o 10 proc. większej od liczby nacięć opony poprzedniej generacji.

Mich_la 2_1

Większa wytrzymałość:
• karkas z dwuwarstwowym opasaniem zapewnia dużą wytrzymałość opon do SUV-ów przeznaczonych wyłącznie do użytkowania drogowego;
• mieszanka gumy bieżnika z dodatkiem krzemionki i elastomerów najnowszej generacji zapewnia znakomite przebiegi bez straty przyczepności i oszczędności paliwa.

Mniejsze zużycie paliwa:
• lamele o zmiennej szerokości minimalizują odkształcenia klocków bieżnika, dzięki czemu obniżają opór toczenia opon;
• mieszanka gumy bieżnika: zastosowanie krzemionki w mieszance z elastomerami najnowszej generacji zapobiega przegrzewaniu się opony, co obniża zużycie paliwa.

Michelin posiada w ofercie pięć gam opon, które pasują do wszystkich typów modeli SUV-ów dostępnych na rynku. Gamy zostały spozycjonowane pod kątem typów i warunków użytkowania pojazdów.

Europejski rynek opon na oryginalne wyposażenie do SUV-ów rośnie. Widoczny jest wzrost sprzedaży opon na oryginalne wyposażenie o średnicy osadzenia 17 cali lub większej. Spodziewane jest utrzymanie się tego trendu.