MICHELIN: OPONY DO SAMOCHODÓW VOLVO

MVo_1

Od czerwca br. wszystkie nowe egzemplarze modeli Volvo S60 oraz Volvo V60 Polestar będą w standardzie wyposażone w letnie opony sportowe o najwyższych osiągach Michelin Pilot Super Sport.

Uzasadniając swój wybór, przedstawiciele Volvo podkreślili wysokie osiągi opon marki, które są niezbędne w przypadku samochodów o takich parametrach. Modele tworzone w technologii Polestar to najszybsze auta z oferty marki, które dzięki sześciocylindrowym silnikom turbo o mocy 350 KM osiągają prędkość 100 km/h w ciągu zaledwie 4,9 sekundy.


Zobacz także:
OPONY


To właśnie z myślą o tego typu samochodach inżynierowie stworzyli Michelin Pilot Super Sport. To sportowe ogumienie o najwyższych osiągach, przy projektowaniu których wykorzystano wiedzę i doświadczenie rajdowe Michelin zdobyte podczas takich imprez jak wyścig 24H Le Mans.

Zastosowanie w Pilot Super Sport trzech unikalnych technologii pozwoliło na stworzenie opony zgodnie ze strategią Michelin Total Perfomance – podejściem, którego celem jest zapewnienie najwyższych osiągów w obszarach będących na pierwszy rzut oka nie do pogodzenia.

MVo_2

Wykorzystane technologie:
– opasanie z włókna aramidowego – charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością na rozciąganie, co sprawia, że powierzchnia kontaktu opony pozostaje niezmieniona, a siła odśrodkowa jest efektywnie kontrolowana nawet przy dużych prędkościach. Opasanie z gęstego włókna aramidowego jest lekkie, a zarazem pięć razy bardziej wytrzymałe niż stal o tej samej masie;
– mieszanka Bi-Compound – technologia opracowana specjalnie na potrzeby opon wyścigowych. Wykorzystuje różne rodzaje mieszanki gumowej. Od zewnątrz bieżnik jest wykonany z gumy o większej twardości, która zapewnia maksymalną przyczepność podczas zakrętów na suchej nawierzchni. Z kolei wewnętrzną stronę opony wykonano z mieszanki, która wspólnie z dopasowaną rzeźbą bieżnika zapewnia przyczepność na mokrej nawierzchni;
– zmienny kształt powierzchni styku Variable Contact Patch 2.0. – pozwala na pełną kontrolę auta nawet w ciasnych zakrętach, ponieważ powierzchnia kontaktu opony z podłożem pozostaje niezmienna pomimo zmiany jej kształtu.

Taka kombinacja wykorzystanych technologii sprawia, że opony MICHELIN Pilot Super Sport charakteryzują się bardzo dobrą przyczepnością na mokrych i suchych nawierzchniach, a jednocześnie zachowują pełny wymiar wrażeń z jazdy. Dzięki temu są odpowiednie zarówno do codziennego poruszania się po drogach, jak i do jazdy po torze wyścigowym.

MVo_3