MICHELIN: OSTATNIA SZANSA – SPRAWDŹ CIŚNIENIE ZA DARMO

Michelin Akcja Cisnienie pod kontrola

Do środy (30 października) trwa ogólnopolska akcja Michelin „Ciśnienie pod kontrolą”. Kierowcy mogą pod okiem fachowców bezpłatnie zmierzyć poziom ciśnienia w oponach oraz stan bieżnika.

Pomiary prowadzone są na 30 stacjach Statoil we wszystkich województwach w kraju. Celem akcji jest wzrost świadomości polskich kierowców dotyczącej znaczenia prawidłowego ciśnienia w oponach.


Zobacz także:
BEZPIECZEŃSTWO
AKCJA CIŚNIENIE POD KONTROLĄ


– Opona to jedyne miejsce kontaktu samochodu z nawierzchnią, dlatego ma olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Odpowiednie ciśnienie w oponach zapewnia właściwe właściwą przyczepność oraz stabilność prowadzenia pojazdu. Spadek ciśnienia w oponie jest zjawiskiem naturalnym i w związku z tym należy dokonywać regularnych pomiarów ciśnienia – mówi Tomasz Młodawski z Michelin Polska.

Ludzik_2_Michelin

Porady Ludzika Michelin:
1. Ciśnienie w oponach należy sprawdzać przynajmniej raz w miesiącu i przed każdą dłuższą podróżą.
2. Zalecane wartości ciśnień znajdują się w instrukcji obsługi pojazdu, na słupku bocznym, po wewnętrznej stronie drzwi, na wlewie paliwa lub w schowku.
3. Ciśnienie trzeba sprawdzać „na zimno”, tzn. co najmniej po godzinie od momentu zatrzymania lub po przejechaniu 2-3 kilometrów przy niewielkiej prędkości.
4. Kiedy opony są rozgrzane, do rekomendowanych wartości ciśnień należy dodać 0,3 atmosfery w każdej oponie.
5. Do jazdy na autostradzie oraz przy dużym obciążeniu należy stosować maksymalne zalecane wartości ciśnień lub w razie braku zaleceń producenta podnieść ciśnienie w oponach o 0,3 atmosfery w każdej oponie.
6. Trzeba pamiętać o napompowaniu koła zapasowego – do wartości 2,5 atmosfer.
7. Gdy ciągnie się przyczepę, należy podnieść ciśnienie tylnych opon samochodu o 0,4 atmosfery na zimno w stosunku do ciśnienia „użytkowego”.

Tegoroczna, 9. edycja akcji Michelin „Ciśnienie pod kontrolą” zakończy się dziś o godzinie 20-tej. Wszyscy kierowcy, którzy zbadają ciśnienie w oponach mogą wziąć udział w konkursie dotyczącym bezpieczeństwa jazdy, w którym do wygrania są bony paliwowe Statoil oraz komplety opon zimowych Michelin.

Inicjatywa została objęta honorowym patronatem przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Instytut Transportu Samochodowego oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Olsztynie i Warszawie. Partnerem akcji są Statoil Fuel & Retail Polska oraz sieć specjalistycznych serwisów Euromaster.