MIKOŁAJ W LEXUSIE CZYLI ZBIÓRKA NA PREZENTY DLA DZIECI

lexus_mikol1

W ramach przedświątecznych przygotowań amerykański oddział Lexusa zorganizował niezwykłą akcję charytatywną, przekazując fundusze organizacji fundującej prezenty dla dzieci z niezamożnych rodzin.

W rolę Mikołaja wcielił się kierowca wyścigowy Scott Pruett, zamiast sań mający do dyspozycji wyczynowy model RC F GT3.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Przygotowując akcję, Lexus zgłosił się do organizacji non-profit Toys for Tots (Zabawki dla Brzdąców), od 1947 roku przekazującej prezenty dzieciom, których rodzice nie mogą sobie na to pozwolić.

Zadaniem uczestników zdarzenia było odczytywanie życzeń przesłanych przez dzieci z listy uzyskanej od organizacji. To z pozoru nic trudnego, chyba że… trzeba to robić siedząc w prawym fotelu Lexusa RC F GT3, prowadzonego przez Scotta Pruetta z ogromną prędkością po pełnym zakrętów torze!

Za każde odczytane życzenie Lexus zobowiązał się przekazać na szlachetny cel 1000 dolarów. Mimo szalonych przyspieszeń, uczestnicy dzielnie czytali listę i ostatecznie suma przeznaczona na prezenty dla brzdąców urosła do stu tysięcy dolarów! Emocje towarzyszące akcji były naprawdę wielkie, a zaangażowanie uczestników godne podziwu, o czym można się przekonać na powyższym filmie opublikowanym w serwisie YouTube.

Fot.: Lexus