MILLERS OILS: PRESTIŻOWA NAGRODA MIA

MO 1_mia 1

Firma Millers Oils – niezależny producent najwyższej jakości środków smarnych została nagrodzona przez MIA – Motorsport Industry Association (Stowarzyszenie branży Motorsport) za technologię i innowacyjność.

To osiągnięcie jest wynikiem wprowadzenia do oferty serii olejów Nanodrive, które zrewolucjonizowały rynek wysokiej jakości olejów dla motoryzacji, a przede wszystkim świata sportów motorowych – a to wszystko dzięki znakomitym właściwościom redukującym tarcie.


Zobacz także:
OLEJE MILLERS OILS


– Ta nagroda jest kamieniem milowym dla Millers Oils, gdyż odzwierciedla ona innowacyjność motorsportu na wszelkich jego płaszczyznach – powiedział dyrektor techniczny Millers Oils, Martyn Mann. Cały proces badań, rozwoju, i tworzenia nowych olejów Nanodrive przebiegał w naszym ośrodku badawczym w Brighouse. Ten produkt pozwolił nam przeskoczyć ponad konkurencją, i udowodnił, że nie jesteśmy zwykłą, przeciętną firmą olejową.

– To, co cieszy mnie osobiście, to fakt, że nagroda została przyznana przez kapitułę, w skład której wchodzą szefowie największych zespołów ze wszystkich najważniejszych dziedzin sportów motorowych na świecie. Nie jesteśmy sponsorem żadnego z dużych zespołów, natomiast jesteśmy dla wielu z nich dostawcą środków smarnych. Nie jest więc to nagroda za nasze działania marketingowe, a za rzeczywiste właściwości i parametry naszych olejów. W świecie sportów motorowych MIA jest odpowiednikiem filmowego Oskara – powiedział Marcin Majcher z polskiego oddziału Millers Oils.

Oleje serii Nanodrive wykorzystują najnowsze osiągnięcia w dziedzinie nanotechnologii, dzięki czemu w znaczny sposób redukują straty wynikające z tarcia w silniku. Zapewnia to niższe zużycie paliwa, wyższą moc silnika oraz mniejsze zużywanie się podzespołów. Technologia ta została po raz pierwszy użyta w wyczynowych olejach przekładniowych w 2009 roku, i od razu zdobyła nagrodę podczas World Motorsport Symposium.

Następnie, nanotechnologię zastosowano w zupełnie nowej, powstającej serii olejów dedykowanych do stosowania w warunkach wysokich temperatur i ciśnień, jakie panują w silnikach spalinowych. W ten sposób, w 2012 zaprezentowano serię olejów silnikowych Nanodrive. Dział badań I rozwoju Millers Oils pracuje nad nowymi środkami smarnymi, z innych sektorów, w których stosowanie olejów o obniżonym współczynniku tarcia przyniesie korzyści.

MIA to czołowa organizacja branży “motorsport”, sektoru inżynieryjnego, usług i tuningu. Na ceremonii rozdania nagród wręczanych z wysoki poziom technologii oraz profesjonalizm, we wszelkich dziedzinach motorsportu, obecnych było ponad 500 osób z całego świata.

MO 2_mia 2