MINI: NOWY CYKL CZYLI MUZYCZNA SCENA W TEATRZE SYRENA

mini-muzy1

Teatr Syrena rozpoczął współpracę z MINI. Efektem jest wspólny cykl koncertów pod nazwą Muzyczna Scena MINI. Podłożem współpracy są wspólne wartości.

A są nimi zamiłowanie do sztuki, wysoka jakość, pasja i silny związek z tradycją w połączeniu z innowacyjnymi projektami.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Koncerty w przestrzeni teatralnej to możliwość stworzenia unikalnej ‑ kameralnej i intymnej atmosfery, która pozwala na bliski kontakt artystów z publicznością. Podobnie jak w filozofii MINI, to doskonała okazja do indywidualnego przeżywania i dzielenia się z innymi radością płynącą ze swojej pasji. Muzyczna Scena MINI to cykl koncertów skierowanych do publiczności otwartej na świat, świadomej i oczekującej wysokiej jakości przeżyć artystycznych. Jednocześnie niezobowiązująca forma koncertów powoduje wspaniałą atmosferę i radość ze wspólnego przeżywania emocji.

Na Muzycznej Scenie MINI będą gościć znakomici muzycy ‑ przedstawiciele różnych kultur i stylów muzycznych. Marka współdzieli wartości osób kreatywnych i aktywnie pomaga kształtować kulturę miejską. W dobie eklektyzmu pozostajemy otwarci na nowe, ciekawe brzmienia, którymi zwykle możemy się nasycić tylko podczas dalekich podróży po świecie.

* Rozpocznie projekt „Soul(fully) Jazzy – Tribute to Stevie Wonder” w wykonaniu Jnr’a Robinsona, już 7 marca o godz. 19.00. Charyzmatyczny wokalista, dyrygent z Wielkiej Brytanii, związany z muzyką soul, swing, gospel, RnB porwie publiczność niesamowitym głosem. Swoje korzenie artysta ma aż na Jamajce, dotychczas współpracował między innymi z Chaką Khan, czy Yolandą Adams. Tradycje wyniesione z afroamerykańskiej kultury wykorzystuje w swoich projektach. W Teatrze Syrena zagra piosenki Steviego Wondera – te znane, jak „I just call to say I love you” i te mniej znane, ale równie dynamiczne i piękne. Wieczór z Jnr’em Robinsonem będzie okazją dla wszystkich muzyków oraz ludzi kochających grać i śpiewać, by podążać za realizacją swoich marzeń i pasji. Po koncercie będzie można bowiem pomuzykować wspólnie z artystą i jego zespołem podczas jam session.

* Dwa dni później przeniesiemy się do Argentyny, gdzie króluje tango. 9 marca o godz. 19.00, zapraszamy na koncert „Tangooo”. Mateusz Adamczyk & Diego Lezcano zaprezentują muzykę, która podobnie jak MINI ma swoje korzenie głęboko w kulturze miasta. Będzie to tango w tzw. southamerican urban style – eklektycznym stylu, gdzie improwizacja jazzowa łączy się z tradycją muzyki tango, słychać też elementy folku, czy funky. Mateusz Adamczyk (który na co dzień współpracuje z Kayah) swoją grą na skrzypcach nawiązuje do tradycji folkloru polskiego, podsyconego góralską wrażliwością. Diego Lezcano – Argentyńczyk z pochodzenia, muzyk podróżujący, koncertujący w najbardziej odległych zakątkach świata, z południowym temperamentem żywiołowo interpretuje muzykę tanga, bawiąc się jej rytmem i zaskakując dynamizmem. Takie połączenie muzyków i dźwięków zapewnia niesamowitą atmosferę koncertu i porusza najgłębsze skrywane w nas emocje.

* 23 marca odbędzie się koncert „Chansons d’Amour” w wykonaniu niezwykle wrażliwej i subtelnej francuskiej wokalistki Lydie Kotlinski. Lydie zabierze nas w retrospektywną podróż w czasie, abyśmy mogli na chwilę przenieść się do Francji i zanurzyć się w jej niezwykłej kulturze. Temat miłości przewija się w większości francuskich piosenek. Dzięki nim możemy udać się na chwilę do świata urokliwych paryskich ulic, zakamarków, gdzie życie płynie inaczej, piękniej, a duch miłości dosłownie unosi się w powietrzu. Podczas koncertu usłyszymy utwory Edith Piaf, Jacques’a Brel’a, Serge’a Gainsbourga, Cory Vaucaire, czy Léo Ferré. („Parlez-moi d’amour”, „La vie en rose”, “Le port d’Amsterdam”, “Couleur café”). Artystka zaśpiewa też utwór „Uciekaj moje serce”, który zaaranżowała wspólnie ze Stanisławem Soyką. Artystka pięknie interpretuje teksty utworów, jej przekaz jest prawdziwy i szczery. Na scenie towarzyszą jej znakomici muzycy. Partnerem koncertu jest również Instytut Francuski.

* 8 maja na Muzycznej Scenie MINI zagra Adam Bałdych – skrzypek i kompozytor. W wieku 16 lat okrzyknięty „cudownym dzieckiem” szybko zaczął koncertować z wybitnymi muzykami polskimi i amerykańskimi w Polsce, Niemczech, Serbii, Indonezji, Węgrzech, Hiszpanii, Francji, Anglii i USA. Bałdych nazywany jest „najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem naszych czasów”, ale oprócz niesamowitej wirtuozerii ceniony jest za oryginalne brzmienie i kompozycje. Zgodnie z filozofią MINI artysta nie podąża utartymi schematami, a sam kształtuje swoją muzyczną drogę. Świadomie nawiązuje do polskiej tradycji i zaciera granice między muzyką poważną i jazzową.

Więcej informacji na stronie: teatrsyrena.pl.