MINI UNITED: W LE CASTELLET REKORD ZOSTAŁ POBITY

Tegoroczna edycja MINI United w Le Castellet we Francji zgromadziła ponad 30 tysięcy osób z niemal 50 krajów! Fani tej legendarnej brytyjskiej marki bawili się na torze Circuit Paul Ricard w rytmie samochodowych silników, przy akompaniamencie najlepszej muzyki.

Miejsce zmagań sportowców Formuły 1 okazało się idealne do rozegrania zawodów z cyklu MINI Trophy oraz MINI Rushour. Dodatkowo organizatorzy przygotowali niezliczone atrakcje, jak pokazy kaskaderskie, jazdy testowe najnowszymi modelami MINI, czy wyścig na legendarnym torze. Punktem kulminacyjnym MINI United była premiera nowego MINI John Cooper Works GP.

Zatrzęśli sceną MINI United

Do tysięcy miłośników motoryzacji w wersji MINI dołączyli światowej sławy muzycy. Fanów brytyjskiej marki najpierw rozgrzał Iggy Pop z zespołem, czyli Iggy and the Stooges, a potem tłum porwał do tańca w rytm najlepszych klubowych dźwięków rezydujący na co dzień w Paryżu DJ Martin Solveig. Drugiego dnia zabawa trwała przy piosenkach nominowanego do nagrody Grammy, punkowo – popowego zespołu The Ting Tings. A na koniec wystrzałowy koncert Gossip przypomniał, dlaczego jego niezwykle wyrazista wokalistka Beth Ditto jest często określana jako „Najfajniejsza Kobieta na Ziemi”.

Rekord został pobity

Liczba uczestników tegorocznej edycji MINI United była rekordowa. W zeszłym roku w imprezie zorganizowanej na brytyjskim torze Silverstone wzięło udział 25 000 osób. W tym roku do Le Castellet przyjechało ponad 30 000 fanów MINI.

Co warte podkreślenia, większość z nich pojawiła się we własnych MINI. Rekordzista aby dotrzeć na festiwal z Rosji musiał przejechać prawie 6 500 kilometrów. Część fanów przyleciała specjalnie na MINI United z USA, Kanady lub Japonii. Dodatkowo unikatowe modele zebrane na tradycyjnym już Beauty Parking, liczne atrakcje z udziałem samochodów marki i wszystkie modele z rodziny zgromadzone w jednym miejscu były bez wątpienia największymi atrakcjami, jakie mógł sobie wymarzyć każdy wielbiciel legendarnej marki.