MITSUBISHI: DEBIUT KONCEPCYJNEGO PICKUPA XRT CONCEPT

Mitsubishi zaprezentuje XRT Concept – koncepcyjną wersję całkowicie nowego pickupa Triton/L200 planowanego do wprowadzenia na rynek w roku fiskalnym 2023.

Prezentacja odbędzie się na 44. Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Bangkoku 2023, który potrwa od 21 marca do 2 kwietnia.


Zobacz także:

PEUGEOT: NOWY 408 JUŻ W POLSKICH SALONACH
 

PREMIERY


 

Mitsubishi XRT Concept

Triton/L200 to najlepiej sprzedający się model Mitsubishi Motors produkowany w fabryce Laemchabang w Tajlandii i globalny, strategiczny produkt firmy eksportowany do około 150 krajów świata. Wraz z pierwszym pełnym przekonstruowaniem pojazdu od około dziewięciu lat, całkowicie nowy Triton/L200 będzie szóstą generacją tego średniej wielkości pickupa Mitsubishi. Po premierze w Tajlandii w roku fiskalnym 2023, będzie on wprowadzany na rynki kolejno w regionie ASEAN, Oceanii i na inne rynki globalne.

Koncepcyjna wersja całkowicie nowego Triton/L200, Mitsubishi XRT Concept charakteryzuje się zadziorną stylizacją pasa przedniego i solidnie wyglądającą maską silnika, której rysy kontynuowane są na bokach nadwozia śmiałymi liniami poziomymi. Ponadto, samochód koncepcyjny otrzymał przednie i tylne błotniki z wyraźnie zaznaczonymi nadkolami oraz opony błotno-terenowe, które zapewniają solidne przeniesienie siły napędowej na nawierzchnię konieczne do rywalizacji w wyczerpujących rajdach terenowych i dynamikę jazdy w każdych warunkach. Nadwozie otrzymało maskującą szatę graficzną inspirowaną skałami wulkanicznymi emanującymi skondensowaną energią, a boki ozdobiono grafiką charakterystyczną dla marki Ralliart o 10 równoległych liniach.

Podczas Asia Cross Country Rally 2023, zespół Mitsubishi Ralliart, wspierany technicznie przez Mitsubishi Motors, planuje wziąć udział w rywalizacji korzystając z prototypowej wersji cross-country całkowicie nowego Triton/L200 (specyfikacja grupy T1) z planem maksimum odniesienia drugiego z rzędu zwycięstwa w tym rajdzie. Hiroshi Masuoka, dwukrotny zwycięzca w Rajdzie Dakar w latach 2002 i 2003, pozostanie na stanowisku dyrektora zespołu, a inżynierowie Mitsubishi Motors przeprowadzą testy wstępne i będą towarzyszyć zespołowi w celu zapewnienia wsparcia podczas rajdu. Mitsubishi Motors wykorzystuje wiedzę zdobytą w rajdach jako źródło cennych informacji wykorzystywanych przy opracowywaniu nowych modeli produkcyjnych, starając się tworzyć pojazdy z wyraźnym charakterem Mitsubishi Motors, zapewniające bezpieczną, komfortową i przyjemną jazdę w każdych warunkach pogodowych i drogowych.

Rok fiskalny 2023 jest dla Mitsubishi Motors szczególnie ważnym rokiem, w którym przyspieszymy naszą działalność w regionie ASEAN, wprowadzając na rynek całkowicie nowy model Triton oraz całkowicie nowego kompaktowego SUV-a – powiedział Takao Kato, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors. Całkowicie nowy Triton przechodzi ostatnie udoskonalenia w ramach przygotowań do premiery, wynikające z przeprowadzenia rygorystycznych testów wytrzymałościowych na całym świecie, z jednoczesnym wykorzystaniem know-how zdobytego podczas startów w rajdach. Wprowadzenie na rynek nowych modeli pozwoli kontynuować dalszy rozwój firmy. Zapraszamy do obserwowania przyszłości Mitsubishi Motors.