MITSUBISHI: HITY NA 4X4 OFFROAD SHOW POLAND 2012

W najbliższy weekend, 17 i 18 listopada podczas wystawy 4×4 Offroad Show Poland, polski oddział Mitsubishi Motors zaprezentuje model Mitsubishi Pajero Sport.

To jedyny egzemplarz tego modelu w Polsce. Wielką ciekawostką będzie także L200 Expedition Camper – pojazd kempingowy zbudowany na bazie Mitsubishi L200.

Mitsubishi Pajero Sport jest terenowym modelem z napędem na 4 koła, wyposażonym w turbodoładowany silnik Diesla o mocy 178 KM i 5-biegową przekładnię manualną lub elektronicznie sterowaną, 5-stopniową, automatyczną skrzynię biegów INVECS-II z sekwencyjnym trybem sportowym. Znakomity układ napędu na 2 osie Super Select 4WD, daje możliwość jazdy w trybie stałego napędu na 4 koła przy dowolnej prędkości i na dowolnej nawierzchni.

Obecnie ten samochód nie jest oferowany w Polsce.

Kamper zbudowanym na bazie pickupa Mitsubishi L200 to samochód stworzony dzięki zamiłowaniu do dalekich i egzotycznych podróży przez Sławomira Wąsowicza – miłośnika pojazdów 4×4 spod znaku Trzech Diamentów i jednego z członków klubu Pajero Owners Club. Na podstawie doświadczeń z licznych wypraw między innymi na Syberię, Bałkany, do Rumunii, Maroka czy na Nord Cap, właściciel firmy Cargo Travel stworzył pojazd idealnie odpowiadający potrzebom podróżników – Mitsubishi L200 Expedition Camper.

Mitsubishi L200 Expedition Camper, przebudowany i kompletnie dostosowany do wypraw w najdziksze rejony świata, dostępny jest z silnikiem HP (178 KM) w wersji z podwójną kabiną i półtorej kabiny (od 2013 roku). Klienci zainteresowani takim pojazdem mogą kontaktować się z firmą Cargo Travel. Więcej informacji, zdjęcia i film przedstawiający ten samochód można znaleźć klikając na link: cargotravel.eu/index2.php/?page_id=171.

Gama samochodów 4×4 Mitsubishi nie byłaby pełna bez wsławionego dwunastoma zwycięstwami w rajdzie Dakar, terenowego Mitsubishi Pajero oraz Mitsubishi L200. To właśnie za kierownicą Mitsubishi L200 załoga Adam Małysz i Rafał Marton zdobyli w tym roku Mistrzostwo Polski Samochodów Terenowych. Zarówno Pajero, jak i L200 będzie można podziwiać podczas weekendowej wystawy. Zwiedzający wystawę będą również mieli okazję, by spotkać Klaudię Podkalicką i obejrzeć rajdowe Mitsubishi Pajero tej jedynej na świecie kobiecej załogi w rajdach cross-country.

Tuż obok stoiska MMC swoje modele przedstawi klub wielbicieli aut terenowych Mitsubishi – Pajero Owners Club. Będzie tam można zobaczyć przygotowane do wypraw Mitsubishi L200 a także poprzednią generację modeli Mitsubishi Pajero Sport oraz Mitsubishi Pajero.

Od soboty rano do niedzieli wieczorem będzie można obejrzeć kilka klubowych samochodów. Swoją obecność potwierdził Łukasz Surowiec właściciel Pajero III Expedition oraz Zbyszek Madej posiadacz modyfikowanego Pajero II. Na premierze nowego Sporta będzie także pokazywany klubowy K94.

W imieniu Mitsubishi Motor oraz Pajero Owners Club Polska serdecznie zapraszamy wszystkich naszych klubowiczów, przyjaciół, sympatyków oraz znajomych do odwiedzenia targów, a szczególnie stoiska marki.

Więcej informacji na temat wystawy 4×4 Offroad Show Poland 2012, która odbędzie się w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ulicy Marsa 56C w Warszawie w sobotę 17 listopada w godzinach 10.00-18.00 i niedzielę 18 listopada w godzinach 10.00-17.00, można znaleźć na stronie: www.offroadpoland.pl.