MITSUBISHI: MODEL SPACE STAR JUŻ NAGRADZANY

M 1_29

Świeżo po debiucie Mitsubishi Space Star już zdobywa nagrody – w w europejskim rankingu stylistyki grupy Auto Bild zostało sklasyfikowane w czołówce.

Trzecie miejsce, który zajęło nowe Mitsubishi to najwyższa lokata spośród wszystkich japońskich producentów – model dał się wyprzedzić jedynie dwóm europejskim koncernom.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Ocenie poddano 91 modeli pogrupowanych w sześciu kategoriach. W głosowaniu udział wzięło 200 tysięcy czytelników 15 europejskich magazynów motoryzacyjnych należących do grupy Auto Bild. Mitsubishi Space Star znalazło się w kategorii pojazdów małych i kompaktowych konkurując w tej klasie z 16 modelami.

W Niemczech Mitsubishi Space Star dostępne jest z bazowym silnikiem 1.0 (52 kW / 71 KM) i jednostką napędowąo pojemności 1,2 litra (59 kW / 80 KM). Obie te benzynowe silniki zużywają niewiele paliwa i emitują niewielkie ilości CO2.

Mniejszy silnik w połączeniu z systemem wyłączania silnika na postoju (AS&G) zadowala się 4 litrami paliwa na 100 km (w cyklu mieszanym EU), emitując 92 g CO2 na kilometr, a większy motor spala 4,3 l/100 km (emisja CO2 100 g/km).

Data polskiej premiery modelu Mitsubishi Space Star zostanie podana w późniejszym terminie.

M 2_aussen_001