MITSUBISHI: PICK-UP L200 BĘDZIE PRACOWAŁ DLA KOLEI

Mitsubishi wygrało przetarg na dostawę samochodów dla Polskich Kolei Państwowych. Flota pojazdów PKP zostanie powiększona o 130 egzemplarzy pick-upa L200.

Transakcja w ramach publicznego przetargu dotyczy 130 samochodów, które posłużą funkcjonariuszom Straży Ochrony Kolei na terenie całego kraju.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

UŻYTKOWE


 

Samochody Mitsubishi są obecne we flocie PKP od 2011 roku – wraz z wymienioną wyżej dostawą Mitsubishi L200, Polskim Kolejom Państwowym służy aż 229 egzemplarzy Mitsubishi L200, ASX i Outlander.

Mitsubishi L200 cenione za wytrzymałość, niezawodność i wyjątkowo zaawansowany napęd 4×4, umożliwiający jazdę w trudnym terenie, jest jednym z ulubionych samochodów służb energetycznych, leśnych, telekomunikacyjnych i budowlanych a także straży granicznej i policji. Warto podkreślić, że w ciągu 9 lat PKP PLK i SOK nie zgłosiły ani jednej reklamacji na samochody marki i ich zabudowy.

Ostatnia dostawa 130 Mitsubishi L200 dla SOK to wersje Invite oraz Intense, która jest oferowana z najnowszej generacji systemem napędu 4WD z blokadą tylnego mechanizmu różnicowego w standardzie. L200 maa także możliwość korzystania z napędu 4×4 Super Select przy dowolnej prędkości jazdy i na dowolnym rodzaju nawierzchni, także na asfalcie.

Do napędu auta służy nowoczesny turbodiesel o pojemności 2.2-litra, który współpracuje z 6-stopniową skrzynią automatyczną lub 6-biegową ręczną przekładnią. Samochód oferuje świetne osiągi i spełnia normy EURO 6d-TEMP. Nowe auto zapewnia też wysoki komfort prowadzenia, a lista wyposażenia standardowego jest niezwykle bogata (np. aż osiem zaawansowanych systemów bezpieczeństwa).

Przeznaczone dla PKP Mitsubishi L200 Invite przygotowano do pracy wyposażając je dodatkowo między innymi w zabudowy i stalowe regały w ich wnętrzu, lampy LED do oświetlenia dodatkowego miejsca pracy czy pomarańczowe koguty magnetyczne. Pojazdy dla SOK w wersji Intense przeznaczono do czynności operacyjnych z możliwością przewozu psów i dodatkowo wyposażono je w radiostacje i anteny

Wydania 130 egzemplarzy Mitsubishi L200 dla Polskich Kolei Państwowych rozpoczęły się w maju a zakończą w czerwcu bieżącego roku.