MITSUBISHI: RUSZYŁ NOWY PROJEKT W LYONIE

Lyon_Confl_1

Pojazdy z napędem elektrycznym nie powinny być traktowane jako osobne zjawisko, ale jako część globalnego ekosystemu, w którym mogłyby wpływać na bardziej efektywne użytkowanie energii.

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) w ramach projektu Lyon Confluence podjął współpracę z agencją NEDO, oraz firmami Toshiba Corporation i Toshiba Solutions Corporation. Projekt zakłada stworzenie pokazowej inteligentnej infrastruktury w jednej z dzielnic trzeciego co do wielkości miasta Francji.


Zobacz także:
ECO


Na potrzeby realizacji projektu firma MMC dostarczy 15 egzemplarzy swojego miejskiego, elektrycznego modelu i-MiEV.

NEDO (ang. New Energy and Industrial Technology Development Organization) to japońska instytucja publiczna zajmująca się badaniami i rozwojem, a także propagowaniem innowacyjnych technologii energetycznych, ekologicznych i przemysłowych.

Toshiba Corporation i Toshiba Solutions Corporation mają nadzorować prace japońskiego konsorcjum, które odpowiedzialne jest za dostarczenie kompletnego projektu demonstracyjnego, w zakresie rozwiązań inteligentnej infrastruktury oraz sieci elektrycznej, tzn.:
– stworzenie budynku o dodatnim bilansie energetycznym;
– opracowanie systemu wspólnego użytkowania pojazdów elektrycznych;
– instalację przydomowych urządzeń pomagających wydajniej zarządzać energią elektryczną;
– stworzenie systemu zarządzania infrastrukturą publiczną.

Publiczno- prywatne partnerstwo japońsko- francuskie zaowocuje do marca 2016 roku zrównoważonym rozwojem nowoczesnej infrastruktury w dzielnicy Confluence (Lyon).

Rola Mitsubishi

15 sztuk modelu i-MiEV, które firma Mitsubishi dostarczy na potrzeby projektu, wejdzie w skład floty 30 pojazdów elektrycznych w większości wyposażonych w fotowoltaiczne systemy zasilania. Pojazdy te będą użytkowane przez firmy działające na obszarze Confluence oraz przez okolicznych mieszkańców.

Następnie konsorcjum firmy Toshiba dostarczy odpowiednią technologię (systemy zarządzania i monitoringu przepływu energii). Firma Mitsubishi będzie odpowiedzialna za utrzymanie kompatybilności pojazdów elektrycznych z systemem wypożyczania. Aby oferta była funkcjonalna z punktu widzenia mieszkańców Confluence, zostanie tam zainstalowane 30 standardowych ładowarek oraz 3 urządzenia do szybkiego ładowania (standard CHAdeMO).

Projekt promuje pojazdy elektryczne nowej generacji takie, jak najnowsze modele firmy Mitsubishi (i-MiEV, Outlander PHEV, itd.).

Warto przypomnieć, że firma MMC uczestniczy w rozmaitych projektach rozwoju inteligentnej infrastruktury na terenie Japonii oraz w hiszpańskiej Maladze, a także bierze udział w tworzeniu japońskiego eko-miasta z inteligentną infrastrukturą w ramach projektu „Keihanna Eco City the Next-generation Energy and Social Systems”. W przyszłości firma MMC planuje nadal uczestniczyć w tego typu projektach, promując pojazdy z napędem elektrycznym.