MITSUBISHI: ZWIĘKSZENIE PRODUKCJI W BRAZYLII

1

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ogłosiła plany dalszego rozwoju na czwartym największym rynku świata. Firma potwierdziła uruchomienie produkcji kompaktowego SUV-a ASX w brazylijskiej fabryce w Catalão, którą zarządza wyłączny dystrybutor i producent samochodów MMC firma MMC Automotores do Brasil Ltda. (MMCB).

Jednak Mitsubishi ASX dostępne w Polsce będą nadal wytwarzane w Japonii i eksportowane z Kraju Kwitnącej Wiśni.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Od 2012 roku Brazylia jest czwartym największym motoryzacyjnym rynkiem zbytu z roczną sprzedażą o wartości 3,6 miliona pojazdów. Wkrótce oczy całego świata zwrócone będą na Brazylię, bowiem w 2014 roku odbędą się tam finały mistrzostw świata w piłce nożnej, a w 2016 roku igrzyska olimpijskie. Istnieje zatem uzasadnione przypuszczenie, że wielkie imprezy przyczynią się do dalszego rozwoju tamtejszego rynku motoryzacyjnego.

Po raz pierwszy produkcja dla MMC ruszyła w MMCB jeszcze we wrześniu 1998 roku. Ostatnio zakłady MMCB zajmowały się składaniem trzech modeli klasy SUV. ASX to globalny pojazd o ogromnym znaczeniu strategicznym i jeden z kluczowych modeli w gamie MMC. Jego produkcja ruszyła najpierw w Japonii, potem w USA, Indonezji, Chinach, a obecnie w Brazylii.

Od chwili debiutu jako model z importu, kompaktowy SUV ASX sprzedał się w Brazylii w ponad 26 tys. sztuk i został bardzo dobrze przyjęty przez brazylijskich klientów, którym podoba się między innymi:

– projekt wnętrza odzwierciedlający jakość i solidność wykonania godną auta klasy SUV;
– oszczędny układ napędowy;
– wysoka funkcjonalność;
– prostota obsługi i użytkowania (mały promień skrętu kompaktowego nadwozia).

Dzięki lokalnej produkcji firma MMC chce dodatkowo zwiększyć atrakcyjność modelu ASX dla brazylijskiego odbiorcy. MMC planuje umocnienie bazy operacyjnej na ważnym brazylijskim rynku i stworzenie oferty spełniającej wszelkie potrzeby tamtejszego odbiorcy. Firma planuje intensywne działania mające na celu rozszerzenie działań operacyjnych w Brazylii.