MOBIL DELVAC STRONG TRAKER 2013: NA START!

Mobil 1 Delvac Strong

Turniej Mobil Delvac Strong Traker powraca w odświeżonej formule. Do siłowania się na rękę dołączają dwie nowe konkurencje, dzięki którym rywalizacja kierowców będzie jeszcze bardziej wymagająca. Zwycięzcę pierwszego turnieju poznamy 16 czerwca podczas 20. Trakerskich Spotkań w Krakowie.

Kolejna okazja do rywalizacji pojawi się dwa tygodnie później, 29 czerwca, podczas Międzynarodowego Zlotu Kierowców Aut Ciężarowych w Deszcznie. Zapisy do Turnieju będą przyjmowane bezpośrednio przed próbą siłową. Do finału turnieju zakwalifikuje się 8 zawodników, którzy uzyskają najlepszy, łączny czas z dwóch konkurencji.


Zobacz także:
SPORT
MOBIL DELVAC STRONG TRAKER 2012


IV edycja turnieju Mobil Delvac Strong Traker to już znacznie więcej niż zawody w siłowaniu się na rękę. Wszystko za sprawą dwóch nowych konkurencji, w których będą rywalizować kierowcy ciężarówek. Zmiany dotyczą wyłącznie fazy eliminacji. Runda finałowa jest nadal zarezerwowana dla armwrestlingu, co na pewno ucieszy kierowców, którzy odnieśli sukces w poprzednich edycjach Strong Trakera.

W pierwszej konkurencji – Trzymaniu Beczek – traker stoi na podeście, a jego zadaniem jest jak najdłuższe utrzymanie dwóch ciężarów na łańcuchach. Druga z konkurencji – Waga Płaczu Przodem – polega na jak najdłuższym utrzymaniu ciężaru przed sobą. Podczas tej konkurencji dłonie zawodnika muszą znajdować się na wysokości pomiędzy brodą i czołem.

Pierwszy turniej Mobil Delvac Strong Traker został zorganizowany w 2010 roku i od razu spotkał się
z zainteresowaniem kierowców samochodów ciężarowych. Przez kolejne lata w eliminacjach wzięło udział kilka tysięcy osób, a turniej zyskał miano najbardziej prestiżowych zawodów w siłowaniu się
na rękę dla trakerów. Mobil Delvac Strong Traker ma swoich wielkich zwycięzców. Najbardziej utytułowanymi zawodnikami są: Marcin Dudek, dwukrotny Strong Traker z lat 2010 i 2011 roku, Paweł Lasota, weteran armwrestlingu i jego syn Grzegorz, który wygrał wszystkie ubiegłoroczne turnieje.

Kalendarz 2013

* Weekend (15-16 czerwca), Kraków – 20. Trakerskie Spotkania
– Eliminacje: sobota (15 czerwca) – godz. 12.00-20.00, niedziela (16 czerwca) – godz. 12.00-15.00. Namiot Mobil Delvac. Finał: niedziela (16 czerwca) – godz. 16.00. Scena główna.

* Sobota (29 czerwca), Deszczno – Międzynarodowy Zlot Kierowców Aut Ciężarowych, Deszczno 2013
Eliminacje: godz. 9.00-19.00. Namiot Mobil Delvac. Finał: godz. 20.20. Scena główna.