MOSKWA 2012: ŚWIATOWA PREMIERA MAZDY6

Mazda Motor Corporation premierowo zaprezentuje całkowicie nowego sedana Mazda6 na Salonie Samochodowym w Moskwie, który odbędzie się w dniach 29 sierpnia – 9 września. To już drugi z modeli Mazdy najnowszej generacji z pełnym pakietem technologii SKYACTIV, zaprojektowany zgodnie z konwencją stylizacji KODO – Dusza Ruchu.

Ponadto, jest on pierwszym modelem wyposażonym w opracowany przez Mazdę układ hamulcowy z systemem odzyskiwania energii i-ELOOP. Wprowadzenie systemu i-ELOOP wyznacza początek drugiej fazy „Building Block Strategy”, czyli programu rozwijania technologii przyjaznych dla środowiska. Strategia ta zakłada kompleksowe udoskonalenia głównych podzespołów, które mają poprzedzić stopniowe wprowadzanie systemów elektrycznych w celu dalszego obniżania zużycia paliwa i emisji związków węgla.

Nowa Mazda6 została zaprojektowana z wykorzystaniem najlepszych doświadczeń Mazdy w dziedzinie rozwiązań technicznych i metod produkcji we wszystkich dziedzinach, począwszy od dynamicznych osiągów i designu, poprzez parametry ekologiczne, aż do bezpieczeństwa. Flagowy model w gamie Mazdy nowej generacji będzie wyróżniał się dostojną sylwetką, stylem oraz poziomem luksusu i komfortu oczekiwanym od pojazdów z segmentu C/D, oferując przy tym wiele przyjemności z jazdy dzięki typowej dla Mazdy elastyczności i zwrotności.

Model, który zostanie zaprezentowany w Moskwie to sedan w specyfikacji na rynek rosyjski, wyposażony w silnik benzynowy SKYACTIV G 2.0 z bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz sześciobiegową przekładnię automatyczną SKYACTIV–DRIVE.

Oficjalna nazwa moskiewskiego salonu to „Moscow International Automobile Salon 2012”. Targi motoryzacyjne będą otwarte dla publiczności od 31 sierpnia do 9 września.

Ekspozycja Mazdy na Salonie Motoryzacyjnym Moskwa 2012

– Mazda6 Sedan (premiera światowa);
– Mazda Shinari (model koncepcyjny);
– Silnik SKYACTIV;
– Układ hamulcowy z systemem odzyskiwania energii „i ELOOP”;
– Mazda2;
– Mazda3;
– Mazda5;
– Mazda MX-5;
– Mazda CX-5.