MOTO ORKIESTRA I INNI GRAJĄ DZIŚ Z WOŚP – ZAPRASZAMY!

Dziś w całej Polsce i na świecie ludzie dobrej woli wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, która gra już po raz 28. na rzecz dzieci.

Do akcji włączyli się także przedstawiciele motorsportu. W Warszawie na Autodromie Bemowo tradycyjnie odbędzie się Moto Orkiestra Świątecznej Pomocy.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI

SPORT


 

Twarzami tegorocznej edycji będą drugi kierowca świata w kategorii WRC 2, Kajetan Kajetanowicz oraz mistrz Polski w rajdach, Mikołaj “Miko” Marczyk. Nie zabraknie także innych mistrzów kierownicy, m.in. Łukasza Byśkiniewicza, który wsiądzie do Hyundaia i20 R5. Michał Ratajczyk jak co roku udostępni prawy fotel w swoim Mitsubishi Evo X, natomiast Jędrzej Szcześniak w Porsche 911 GT3 RS.

Każdy będzie mógł wylicytować przejazd!

Impreza rozpoczyna się o godzinie 12-tej terenie Automobilklubu Polski na Bemowie przy ul. Powstańców Śląskich 127. Do pobicie w zbiórce i licytacjach jest ubiegłoroczny rekord – zebrano 293 309 złotych.

Partnerem medialnym Moto Orkiestry jest NewsAuto.pl.

Olimp Racing wspiera WOŚP

Na aukcję w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawiony został przejazd samochodem klasy GT3 w roli co drivera. Zwycięzca aukcji będzie miał okazję pokonać Tor Wyścigowy Silesia Ring w towarzystwie kierowców światowej klasy. Co ciekawe, zespół Olimp Racing uzyskał rekordowy czas okrążenia na tym torze wynoszący 1.33,198 min., wynik został osiągnięty samochodem Audi R8 LMS GT3.

Zwycięzca aukcji oprócz dwóch godzin niezapomnianych wrażeń na torze będzie miał możliwość poznania zespołu Olim Racing, w tym mechaników i kierowców.

Na własne oczy doświadczy w jaki sposób pracuje profesjonalny zespół wyścigowy. Za kierownicą jednego z dwóch aut klasy GT3 – Mercedesa AMG GT3 lub Audi R8 LMS GT3, siądzie Marcin Jedliński, 3-krotny Mistrz Europy FIA CEZ i Champion Pucharu Porsche GT3CCCE lub Mateusz Lisowski, Champion serii Blancpain GT.

Na Tor Wyścigowy Silesia Ring podczas finału WOŚP zaprasza także Sztab Orkiestry nr 5114.

WSMP i Tor Poznań też zagrają

Możliwość przejażdżki profesjonalną wyścigówką, zloty fanów BMW, Malucha i amerykańskich samochodów, a także bieg na 5 km, muzyka serwowana przez czołowych DJ-ów oraz ognisko – 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Torze Poznań organizowany przez Automobilklub Wielkopolski jest gwarancją wielkich emocji. W niedzielę do godz. 22 na Torze Poznań czekają motoryzacyjne emocje, dobra muzyka i rozgrzewające posiłki.

– Jako Automobilklub Wielkopolski włączamy się w 28. finał WOŚP i mamy nadzieję, że naszą pasją do motoryzacji oraz sportów motorowych rozgrzejemy serca i wypełnimy puszki Orkiestry. Cieszymy się, że w takim dniu możemy się dzielić tym, co jest ważną częścią naszego życia i może zachęcimy w ten sposób do wsparcia szczytnego celu. Dziękuję za zaangażowanie klubowiczom i kierowcom z Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski – powiedział Bartosz Bieliński, prezes Automobilklubu Wielkopolski.

Odwiedzający za wrzut do puszki będą mogli przejechać się na prawym fotelu prawdziwych wyścigowych maszyn, które jeszcze kilka miesięcy temu walczyły o mistrzowskie tytuły. Swój udział zapowiedziało ponad 30 zawodników i zawodniczek z WSMP.

Ale to nie koniec atrakcji. Spodziewany jest zlot 200 samochodów marki BMW. Dopieszczeni będą też fani motoryzacji amerykańskiej, bo takich wyjątkowych aut ma pojawić się przynajmniej 50, a i nie zabraknie też samochodu, który zmotoryzował Polskę, czyli Malucha. Wyjątkową atrakcją będzie możliwość przejechania się po terenowej, na co dzień niedostępnej, części toru.

O godz. 9.30 odbędzie się bieg Torowa 5tka. O oprawę muzyczną zadbają czołowi poznańscy DJ-e, a po zmroku będzie ognisko i kiełbaski. Też za wrzut do orkiestrowej puszki.

Fot.: Karolina Borkowska, Grzegorz Kozera i Olimp Racing