MOTOGP 2014: FIAT RAZEM Z YAMAHA FACTORY RACING

Yamaha_1

Przy okazji testów MotoGP 2014 przeprowadzanych w Sepang w Malezji oficjalnie zostało ogłoszone partnerstwo pomiędzy zespołem Yamaha Factory Racing a marką Fiat Professional.

Na szybie przedniej dwóch motocykli Yamaha YZR-M1, należących do Jorge Lorenzo i Valentino Rossiego pojawiło się logo Fiat Professional, marki Grupy Fiat zajmującej się samochodami dostawczymi, która będzie oficjalnym sponsorem i oficjalnym dostawcą samochodów dla japońskiego zespołu, biorącego udział w Motocyklowych Mistrzostwach Świata MotoGP 2014.


Zobacz także:

SPORT
MOTOCYKLE


Aby przypieczętować współpracę, logo będzie pojawiać się ponadto w oficjalnych komunikatach zespołu oraz na ściankach ustawianych podczas wywiadów, jak i na fotelach ustawianych w boksach. Na czas wyścigów MotoGP 2014 kilka samochodów Grupy Fiat będzie do dyspozycji zespołu Yamaha Factory Racing, natomiast inne pojazdy spośród samochodów osobowych i dostawczych będą służyć zarządowi Yamaha Motor Racing w poruszaniu się na terenie Włoch przez cały 2014 roku.

Z sześcioma zdobytymi tytułami od 2004 roku, Yamaha Factory Racing jest jednym ze światowych zespołów odnoszących największe sukcesy. Współpraca pomiędzy Fiat Professional a zespołem Yamaha jest zapowiedzią kolejnych sukcesów.

Yamaha_2

Dla miłośników motocykli marka Fiat Professional proponuje zestaw do transportu motocykli do modeli Doblò, Scudo i Ducato. Wychodzi w ten sposób naprzeciw tym, którzy potrzebują do celów prywatnych czy zawodowych, nie tylko bezpiecznie i szybko przewieźć swój motocykl, ale mieć również miejsce do przebrania się i, w razie konieczności, prawdziwy mobilny warsztat do wykonywania przeglądów lub napraw na miejscu. Poza tym, istnieje możliwość przewiezienia dwóch motocykli odpowiednich rozmiarów obok siebie. Zestaw jest więc alternatywą dla użycia przyczepy, w szczególności na średnio długich trasach, na których obowiązują ograniczenia prędkości, a także pomaga zmniejszyć ryzyko podczas ewentualnych postojów, utraty pozostawionych motocykli czy narażenia ich na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Zestaw zawiera składany i lekki podest, skonstruowany z aluminium, który opiera się mocno o podłogę dzięki nóżkom przeciwpoślizgowym. Blokada kół przednich pozwala na zablokowanie motocykla w stabilnej pozycji i unieruchomienie go za pomocą pasów zamocowanych do prowadnic znajdujących się w podłodze. Zestaw jest sprzedawany na największych rynkach Europy i może zostać wymontowany w kilka minut.